+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar & Teknoloji Forumunda Suya düşen telfona yeniden çalıştırma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Suya düşen telfona yeniden çalıştırma

  Suya Düşen Telefona Çözüm


  Telefonunuz
  Lavaboya veya suya düşerse hemen telaşa kapılmayın. Artık onu düzeltme imkanınız var.
  Cep telefonunuz suya ya da daha kötüsü tuvalete düşse ne yapardınız? Birçoğumuz ilk şaşkınlığı atlattıktan sonra, telefonun değerine ve düştüğü suyun temizliğine göre değişen düşünme süresinde elimizi telefonun bulunduğu yere uzatırız.

  Telefonu sulu ortamdan çekip aldıktan sonra sıra ilk müdahaleyi yapmaya gelir. Kot pantolonumuzla silmek, bataryasını çıkarıp içindeki suyu boşaltmak ya da evdeysek saç kurutma makinası ile kurulamak ilk akla gelen çözümlerdir. Bu durumlarda, bir nevi çok kan kaybetmiş hastaya benzeyen cep telefonu, ilk müdahale yapıldıktan sonra yeniden aktif hale getirilmeye çalışıldığında çoğu zaman bizi hayal kırıklığına uğratır.

  WASHINGTON POST YAZARINDAN MACGYVER ÇÖZÜMÜ

  Böyle bir olayla karşılaşan Washington Post yazarlarından Ernesto Londoño olayın çözümü için evlerimizde sıkça başvurduğumuz bir yöntemi kullanmış. Özellikle nemli ortamlarda tuz gibi gıdaların nemini almak için kullandığımız pirinç, bu olayda kurtarıcı rolü oynamış.

  Tuvalete düşen BlackBerry cihazını çıkarıp yaklaşık yarım saat saç kurutma makinesi ile kurutan yazar, daha sonra cihazı içi pirinç dolu kavanoza koyarak sabaha kadar burada tutmuş. Sabaha kadar bu şekilde tutulan telefon, sabah olduğunda yeniden çalışmaya başlamış.

  Pirincin nemi çekme özelliğinden faydalanan Londono, bu tür pratik buluşları ile bildiğimiz MacGyver hatırlatıyor. Bu yöntemin, nem oranı az olan bir ortamda yapılması daha sağlıklı sonuç veriyor.
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Biliyorsunuz ki telefonu suya düşürmek en çok karşı karşıya kaldığımız sorunlardan bir tanesi. Çoğumuz suya düşen telefonu alır ve bir bezle kurutur ondan sonra saç kurutma makinesi ile kuruturuz. Ama bu sonradan arıza verebilir. Şimdi gelelim başka yola telefonunuzu kuruttuktan sonra bir kavanoza pirinç dökün ve telefonunuzu 22-24 saat boyunca bekletin
+ Yorum Gönder