+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar & Teknoloji Forumunda Dijital termometre çalışma prensibi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Dijital termometre çalışma prensibi

  Dijital termometre çalışma prensibi hakkında bilgi


  Yararları;
  Art.-Nr. 853 600 7

  Hızlı, kolay ve güvenilir ısı ölçümleri için lazerli termometre.

  l

  Kullanımı kolaydır. Isısı ölçülecek olan yüzeye doğru cihaz tutularak düğmeye basıldığında dijital gösterge üzerinden yüzey ısısı okunabilir.

  l

  Zor ulaşılan yerlerde, tehlikeli alanlarda ve sıcak yüzeylerde temas gerektirmeden uzaktan,rahat bir şekilde ölçüm yapılabilmesini sağlar.

  l

  İsteğe göre, Santigrad (C) ve Fahrenayt (F) olarak ölçüm yapabilir.

  Kullanım alanları:

  Elektrik panoları, devreler, jeneratörler, elektrikmotorları, havalandırmalar, klimalar, motorsilindir başları, ısıtma-soğutma sistemleri, rad -yatörler, gıda üretimi, nakliyesi ve muhafazası ileilgili tesisler.

  Kullanım şekli:

  Öncelikle pil haznesindeki C/F düğmesini kullanarak ölçüm şeklini belirleyin. Lazer ışığını,ölçüm yapmak istediğiniz yüzeye tutarak düğmeye basın. Yüzey sıcaklığıyla ilgili bilgi, düğmeyi bıraktıktan sonra 7 saniye boyunca dijital ekranda görünecektir.

  Uyarı:

  Parlatılmış metal yüzeylerde ölçüm sonuçlarıdoğru çıkmayabilir. Bu nedenle paslanmaz çelik,alüminyum, pirinç, bakır ve benzeri malzemelerdedoğrudan ölçüm yapılmaması tavsiye edilir.Bu tür yüzeylere maskeleme bandı yapıştırılarakölçüm yapılması daha doğru olacaktır.

  Dijital Termometre

  Art.-Nr. 853 600 90

  Ergonomik, sağlam ve kullanışlı olan yüzey ısısını dijital ekranda gösteren, sıcak, tehlikeli ve zor ulaşılan yerlerdeki ısıları yüzeye temas etmeden kolayca ölçen dijital termometre.Çalışma prensibi.

  l

  Dijital kızılötesi termometre, nesnelerin yüzey ısılarını ölçer.

  l

  Cihazın optik sensörü, yayılan, yansıyan veaktarılan enerjiyi algılayarak odaklar ve içindekidetektöre iletir.

  l

  Cihazın elektronik sistemi, gelen bu bilgiyi sayısal bir ısı değerine çevirir ve bu değeri,üzerindeki dijital ekranda gösterir.

  l

  Üzerindeki lazer ışını sayesinde kolaylıkla hedefe nişan alınır ve daha hassas ölçümler yapılabilir.

  l

  Isı ölçüm aralığı:-18°C’ den 850°C'’ye kadar (0 - 1562 F).

  Dijital Termometre

  Özellikleri

  Ölçüm aralığı -18°C ile +260°C arası - (0°F ile 500°F)Tepki hızı 500 m saniye, %95 tepkiAğırlık / Ölçüler 227 gr / 184 x 45 x 38 mm Güç kaynağı 9 Volt Alkalin veya NiCd PilPil ömrü Yaklaşık 12 saat kullanım Mesafe ve ölçüm çapı oranı 6:1
  MWF - 02/10 - 20104_TR - © 10 0435.
 2. Acil

  Dijital termometre çalışma prensibi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


dijital termometre çalışma prensibi,  dijital termometrelerin çalışma prensibi,  dijital termometrenin çalışma prensibi,  dijital termometre nasıl çalışır,  termometrelerin çalışma prensipleri,  termometrenin çalışma prensibi