+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar & Teknoloji Forumunda Orjinal samsung nerede üretilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Orjinal samsung nerede üretilir

  Orjinal Samsung' un Üretiliş Yeri


  Samsung' un Tarihçesi;
  Samsung, 1990'lı yıllarda, Kore dışında hızlı bir büyüme göstermiştir. Diğer Asya şirketlerinin aksine, 1997'deki Asya Ekonomik Krizi'ni neredeyse hasarsız atlatmıştır. Sadece Nissan tarafından kurulan Samsung Motor Co.'nun, Renault'a satışını gerçekleştirerek otomotiv işinden çıkması gerekmiştir. Bu dönemde Elektronik ve bileşenlerine yatırım yapılmış, Samsung Elektronik; grubu içerisinde bulunan en etkin şirket haline dönüştürülmüştür. Grubun inşaat şirketi de, bu dönemde, Kuala Lumpur'daki Petronas Kuleleri inşaatı ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

  Samsung Elektronik 2000-2005 yıllarında rekor büyüme ve kâr elde edip, dünyanın en değerli markaları sıralamasında 2. sırada yer almaktadır.

  Amerika ve Avrupa'da birçok ürünü tasarım teknoloji ve patent ödülleri almıştır ve almaktadır. Elektronik, Televizyon, Telefon, Bilgisayar, Otomotiv, Tıp, Uzay Araştırmaları gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. Güney Korede uydu üretimini neredeyse tek başına samsung yapmaktadır. Japon şirketleri ilede Japonya için uydu yapımında ortak olmuşlardır. Elektronik sektöründe Dijital kamera, DVD, Blu-Ray, VCD, Uydu alıcısı, Dvd-Cd üretimi, Beyaz eşya (Buzdolabı, Çamaşır, Bulaşık makinası), Bina yönetim sistemleri gibi çok çeşitli alanlarda üretim yapmaktadır. Televizyon sektöründede uzun bir geçmişe sahip olan Samsung 1960'lı yıllardan beri televizyon üretimi yapmaktadır. LCD üretiminde pazar payının oldukça önemli bir bölümünü oluşturur. Birçok marka panel olarak Samsung panelleri televizyonlarında kullanmaktadır. Ayrıca Samsung 3D LED TV'nin geliştirilmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.

  Telekomünikasyon sektöründede cep telefonları ile rekabete giren Samsung telefon üretimi ve satışında ilk sıradadır. Kısa sürede telekomünikasyon sektöründe bu çıkışı yapmasının sebebi Ar-Ge yatırımının fazla olması üretimini ve modellerini kullanıcının isteğine göre düzenlemesi ve uygun fiyata yüksek teknolojili cihazlar üretmesidir. Ayrıca Güney Kore gibi bir ülkede üretim yapması ve telekominikasyon yeniliklerinin ilk ugulandığı ülkelerden birinde bulunması (3G, Mobil TV'yi uygulayan ilk ülkelerden biri güney korede 4G denemeleri yapılmaktadır) diğer telefon markalarının birkaç ay sonra çıkaracağı modelleri ve özellikteki telefonları çıkarmasında yardımcı olmaktadır. Ayrıca IBM den sonra en çok patent alan şirkettir. Son olarak samsung 2010 yılında çıkardığı Samsung Wave cep telefonunda kendi ürettiği işletim sistemi olan "Bada"yı kullanmış ve mobil telefon sektöründe yazılım işinede girerek alanlarını daha da çok genişletmektedir. 2011 yılı toplam ciro olarak 148 milyar dolarla dünyanın en büyük elektronik şirketidir.
 2. Ziyaretçi

  70 yılı aşkın bir süredir yarı iletkenlerden ilaç sektörüne, otelcilikten finansal hizmetlere birçok alanda faaliyette bulunan Samsung Gurbunun amiral gemisi olan Samsung Electronics, yüksek teknoloji elektronik cihaz üretimi ve dijital medya konularında dünyanın lider şirketidir.

  Dijital alanda bir lider. Sorumlu küresel vatandaş. Çok yönlü bir şirketler ailesi. Etiğe önem veren bir şirket. Samsung bu saydıklarımızın hepsi ve daha da ötesidir.

 3. Ziyaretçi
  Bir ürün çikariyorsunuz ama sahip çikmiyorsunuz servisleriniz servis deyil kabadiyi nalet olsun muhattap yok bitane milleti kandirmayin kalite diye telefonlariniz 5 kuruş etmez
 4. Ziyaretçi
  Gayet iyi samsung tan çok memenunum telefonum kaç yıldır mükemmel çalışıyor

 5. Ziyaretçi
  Çok memenunum mükemmel bir marka telefonum kaç yıldır kusursuz çalışıyor

+ Yorum Gönder


samsung nerede üretiliyor,  samsung üretim yeri,  samsung hangi ülkede üretiliyor,  samsung telefonlar nerede üretiliyor,  samsung nerede uretiliyor,  samsung cep telefonları nerede üretiliyor