+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Alfred Kastler hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Alfred Kastler hayatı
  Alfred Kastler yaşamı hakkında bilgi

  3 Mayıs, 1902 Alfred Kastler Alsace bölgesindeki Guebwiller doğdu. O memleketi kasabasında okulda onun erken çalışmaları takip ve Alsace Fransa'ya geri döndü ve 1918 yılında Lisesi Bartholdi oldu Colmar Oberrealschule, devam etti.


  Alfred Kastler yaşamı hakkında bilgi.jpg

  1921 yılında Ecole Normale Superieure girdi ve bir Lisesi'nde öğretmenlik için 1926 yılında ayrıldı. O ilk Mulhouse Lisesi'nde, daha sonra Colmar ve Bordeaux, 5 yıl boyunca öğretti. Kariyerinin sonraki aşamada, yüksek öğretimde: 1931 yılından itibaren 1936 Bilim Bordeaux Fakültesi, 1936 ile 1938 arasında Clermont-Ferrand öğretim üyesi, 1938 yılından 1941 Bordo profesör asistanı. 1941 yılında, Alman işgali ortasında, Georges Bruhat Ecole Normale Superieure fizik öğretim kurulmasında ona yardım etmek için Paris'e gelmek için sordum. Sonrası geçici, ama bir sandalye, 1952 yılında, Paris Bilimler Fakültesi kişisel bir kapasite tahsisi tarafından da teyit edildi.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  alfred kastler fıransız bilim adamı araştırmalarından dolayı nobel fizik ödülüne layık görünmüştür bu araştırmaların başından gelenlerden kuvanta elktoroniklerin atom saati labtuvarında bir çok başarıya imza atı
+ Yorum Gönder


alfred kastler,  alfred kastler hayatı