+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Camillo Golgi hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Camillo Golgi hayatı
  Camillo Golgi yaşamı hakkında bilgiler  camillogolgi.jpg
  Camillo Golgi, 7 Temmuz 1843 *, bir doktorun oğlu Brescia yakınlarındaki Corteno doğdu. O Mantegazza, Bizzozero ve Oehl altında Pavia Üniversitesi'nde tıp okudu. 1865 yılında mezun olduktan sonra Pavia St Matteo Hastanesi'nde çalışmaya devam etti. O zaman onun araştırmaların en sinir sistemi, yani delilik, nöroloji ve beyin lenfatikler ile ilgili; kendini Bizzozero onu ve bilimsel araştırma yöntemleri büyük ölçüde etkili olduğunu belirtmiştir Golgi 1872 yılında Şef Sağlık Memuru, Abbiategrasso az Kronik Hasta Hastane sonrası kabul edildi ve bu hastanenin inziva, bir laboratuar dönüştürülmüş küçük bir mutfak, o ilk onun içine soruşturma başlattığı inanılmaktadır sinir sistemi.

  Golgi, Pavia Üniversitesi Histoloji Olağanüstü Profesör olarak geri döndü, kısa bir süre için Siena gitti, ama Pavia döndü ve hocasına Bizzozero arkaya, 1881 yılında Genel Patoloji Başkanı olarak atandı. O iyi Pavia yerleşti ve Donna Lina, Bizzozero bir yeğeni evlendi.

  St Matteo Hastanesi'nde çalışan Zaten, golgi sıtma nedenleri soruşturma ilgilenmeye başladı ve o parazitin üç formları ve üç tip ateş tespit için yatırıldı olmalıdır. Uzun çalışmalardan sonra, 1890 yılında en karakteristik fazları fotoğrafını bir yolu bulundu.

  Golgi onun laboratuvarına araştırma yapmak için endişeli herkese açık olduğunu, ünlü bir öğretmendi. O aslında ilaç uygulanan, ancak hiçbir zaman genç doktorlar eğitilmiştir St.Matteo Hastanesi Genel Patoloji Anabilim Dalı yönetti. O da kurulmuş ve Istituto Pavia İl Sieroterapico-Vaccinogeno yönetti. Golgi uzun bir süre Pavia Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda İtalya Krallığı Senatör yapıldı.

  O, Birinci Dünya Savaşı sırasında yaşlı bir adamdı, ama o çalışma ve periferik sinir lezyonları tedavi ve rehabilitasyonu için yaralı bir nöro-patolojik ve Mechano-terapötik merkezi oluşturdu Pavia, Askeri Hastanesi sorumluluğu üstlendi .

  Ancak, büyük önem Golgi yürütülen çalışmaları bireysel sinir ve «siyah tepki» olarak adlandırılır hücre yapıları, boyama devrimci bir yöntem olmuştur. Bu yöntem, gümüş nitrat zayıf bir çözüm kullanır ve izleme süreçleri ve hücrelerin en hassas yansımaları özellikle değerlidir. Kendini, son derece mütevazı ve kendi çalışmaları hakkında suskun ve tam o bu buluş yaptığında bilinmemektedir Golgi. Bütün hayatı boyunca, ancak, o bu tekniği değiştirerek ve geliştirerek, bu satırları üzerinde çalışmaya devam etti.

  Golgi çalışmalarından dolayı en yüksek onur ve ödüller aldı. O, sinir sisteminin yapısı üzerine çalışmaları için Santiago Ramón y Cajal ile 1906 için Nobel ödülü paylaştı. Pavia Üniversitesi'nde Tarih Müzesi onursal derece, diploma ve ödül 80'den fazla sertifikaları sergilenmektedir Golgi, adanmış bir salon.

  Golgi Donna Lina Aletti, daha önce bahsedilen evlendi. Onlar kendi çocukları yoktu, ancak yeğeni, Roma şimdi Mrs. Carolina Golgi Papini kabul etti. O, bütün hayatı boyunca yaşamış Pavia, 21 Ocak 1926 tarihinde vefat etti.

  Nobel anlatım, Fizyoloji veya Tıp 1901-1921, Elsevier Publishing Company, Amsterdam, 1967 itibaren

  Bu otobiyografi / biyografi ödülü anda yazılı ve kitap serisi Les Prix Nobel ilk kez yayımlandı. Daha sonra düzenlenebilir ve Nobel Anlatım yayınlanamaz. Bu belge alıntı için, yukarıda gösterildiği gibi her zaman kaynak belirtiniz.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Camillo Golgi 7 Temmuz 1843 tarihinde dünyaya gelmiştir. Önemli bir tıp adamıydı. Birçok başarısı bulunmaktadır. 1906 tarihinde ödül almayı hak etmiştir.
+ Yorum Gönder


camillo golgi hayatı,  camillo golgi hayatı uzun