+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Edward Mills Purcell hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Edward Mills Purcell hayatı
  Edward Mills Purcell yaşamı hakkında bilgiler


  edwardmills.jpg
  Edward Mills Purcell Taylorville, Illinois, ABD, 30 Ağustos 1912 tarihinde doğdu. Anne ve babası Edward A. Purcell ve Mary Elizabeth Mills, Illinois hem yerliler. O Taylorville ve Mattoon, Illinois devlet okullarında, eğitimli ve 1929 yılında Indiana Purdue Üniversitesi'ne girdi. 1933 yılında elektrik mühendisliği alanında Purdue mezun oldu.

  Ilgisi zaten fizik dönmüştü ve Profesör K. Lark-Horovitz nezaket ile onun etkin olduğu ise bir elektron kırınımı deneysel araştırma yer almak için, lisans. Uluslararası Eğitim Enstitüsü Öğrenci Değişim olarak, Profesör W. Weizel altında çalışmış Technische Hochschule Karlsruhe, Almanya, az bir yıl geçirdi. Harvard Üniversitesi'nden doktora aldı girmek için 1934 yılında Amerika Birleşik Devletleri'ne döndü 1938 yılında derecesi. Harvard Üniversitesi'nde fizik alanında öğretim görevlisi olarak iki yıl görev yaptıktan sonra, mikrodalga radar askeri araştırma ve geliştirme için 1940 yılında düzenlenen Radyasyon Laboratuvarı, Massachusetts Institute of Technology katıldı. O yeni frekans bantları keşfi ve yeni Mikrodalga tekniklerin geliştirilmesi ile ilgili Radyasyon Laboratuvarı Temel Gelişmeler Grup Başkanı oldu. Bu deneyim çok değerli olduğu ortaya çıktı. Belki de onun daha sonraki bilimsel çalışmalar aynı derecede etkili fizikçilerinden oluşan bir dizi ile şu anda dernek, aralarında, II. Rabi, radyo yöntemlerle moleküler ve nükleer özellikleri çalışmaya devam eden bir ilgi ile.

  Savaşın sona ermesinden sonra yapılan nükleer manyetik rezonans emilimini keşif ve hakkında o anda Purcell Fizik Doçent olarak Harvard'a döndü. O, 1949 yılında Fizik Profesörü oldu; onun bugünkü başlığı Gerhard Gade Üniversitesi Profesörü. O, dinlenme fenomenler özellikle ilgi ile, nükleer manyetizma alanında çalışmaya devam etti moleküler yapı, atom sabitlerinin ölçülmesi, ve düşük sıcaklıklarda nükleer manyetik davranış problemleri ile ilgili. O radioastronomy konusu bazı katkılarda bulunmuştur.

  Amerikan Sanatlar ve Bilimler Akademisi, Amerikan Fizik Derneği Üyesi, Ulusal Bilimler Akademisi üyesi, ve 1960 altında Cumhurbaşkanınca Bilim Danışma Kurulu Başkan Eisenhower 1957-1960 ve Başkan Kennedy altında.

  1937 yılında, Purcell Beth C. Busser evlendi. Bunlar, iki oğlu Dennis ve Frank var.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Edward Mills 30 Ağustos 1912 yılında Amerika da dünyaya gelmiştir. Çok başarılı bir fizikçi olmayı başarmıştır. Edward Mills nobel ödülünü almayı hak etmiştir. 7 Mart 1997 tarihinde Amerika da hayatını kaybetmiştir.
+ Yorum Gönder


Edward Purcell