+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Frederick Sanger hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Frederick Sanger hayatı
  Frederick Sanger yaşamı hakkında

  fredericksanger2.jpg
  Frederick Sanger, 13 Ağustos 1918 tarihinde, İstanbul Rendcombe, Frederick Sanger, MD, Cicely bir tıp doktoru ve eşi ikinci oğlu doğdu. O, onun lisans aldı Bryanston Okulu ve John College, Cambridge, eğitim gördü 1939 yılında fen bilimleri mezunu. 1940 yılından bu yana, Cambridge, Biyokimya Anabilim Dalı araştırma taşıdı. 1940-1943, amino asit lisin metabolizması üzerinde Dr. A. Neuberger ile çalıştı ve bir doktora elde 1943 yılında derecesi. 1944'den 1951 yılları arasında Tıbbi Araştırmalar için Beit Memorial Fellowship düzenlenen ve 1951 yılından beri, Tıbbi Araştırma Konseyi Dış Kurmay üyesi olmuştur. Onun bugünkü konumuna MRC Protein Kimya Bölümü Başkanı Cambridge Moleküler Biyoloji Laboratuvarı.

  1943 yılından bu yana işini büyük ölçüde proteinlerin yapısının belirlenmesi ile ilgili sorunlar ile ilgili olmuştur. Bu çalışmalar, insülin yapısının belirlenmesinde sonuçlandı.

  Sanger Corday-Morgan Madalyası ve 1951 yılında Chemical Society Ödülü verildi. 1954 yılında Royal Society üyeliğine King College, Cambridge Üyesi oldu. Biyolojik Kimyacılar Amerikan Derneği Onursal Üyesi, Arjantin ve Brezilya, Japon Biyokimya Derneği Onursal Üyesi Bilim Akademileri üyesi, ve Dernek Sorumlu Üyesi; O bir Amerikan Sanatlar ve Bilimler Akademisi Onursal Dış Üye. Qulmica Arjantin.

  1940 yılında, o Margaret Joan Howe ile evlendi, iki oğlu ve bir kızı var.

  Nobel anlatım, Kimya 1942-1962, Elsevier Publishing Company, Amsterdam, 1964
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  frederick sabger başarılarından dolayı iki nöbel odülüne layık görulmuş dört kişiden biridir frederick bir çok başarıya imza atmıştır bu başarıların bi kaçı bunlar insolin nukleik asistelrin den başarılar erde etmiştir
+ Yorum Gönder


frederick sanger kimdir,  frederick sanger hayatı