+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Francis Crick hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Francis Crick hayatı
  Francis Crick nerede ne zaman doğmuştur


  MTE5NTU2MzE2MTkyNDA5MDk5.jpg


  Francis Harry Compton Crick Harry Crick ve Annie Elizabeth Wilkins yaşlı çocuk, Northampton, İngiltere, 8 Haziran 1916, tarihinde doğdu. O, bir erkek kardeşi, Yeni Zelanda'da bir doktor AF Crick, vardır.

  Crick, Northampton Gramer Okulu ve Mill Hill School, London eğitim gördü. O, Londra College Üniversitesi'nden fizik okudu, bir elde Lisans 1937 yılında, doktora ve araştırma başladı Prof EN Da C. Andrade altında, ama bu savaş 1939 yılında patlak tarafından kesildi. Savaş sırasında özellikle manyetik ve akustik mayın ile bağlantılı olarak, İngiliz deniz kuvvetleri komutanlığı için bir bilim adamı olarak çalıştı. O biyoloji çalışma, 1947 yılında Admiralty bıraktı.

  Tıbbi Araştırma Konseyi bir öğrencilikle ve ailesinin bazı mali yardım ile desteklenen, Crick Cambridge'e gitti ve Strangeways Araştırma Laboratuvarı çalıştı. 1949 yılında, o zamandan beri bir üyesi olan MF Perutz başkanlığında Tıbbi Araştırma Konseyi Birimi katıldı. Bu birim, Cavendish Laboratuvarı Cambridge ev sahipliği yıllardır, ancak 1962 yılında büyük bir yeni binasına taşındı - Moleküler Biyoloji ve Tıbbi Araştırma Konseyi Laboratuvar - Yeni Hastane sitesinde. Caius College, Cambridge bir üyesi olarak kabul edilen, 1950 yılında ikinci kez bir araştırma öğrencisi oldu ve bir doktora aldı «: polipeptidlerin ve proteinlerin X-ışını kırınımı» başlıklı bir tez üzerine 1954 yılında.

  Crick Brooklyn, New York Brooklyn Politeknik Protein Yapı Proje 1953-1954 akademik yıl boyunca izinli oldu. Aynı zamanda iki kez, bir misafir profesör olarak Harvard Üniversitesi'nde ders verdi ve kısa bir süre için Devletleri diğer laboratuvarlardan ziyaret etti.

  Crick 1947 yılında, önümüzdeki birkaç yıl kadar bu konularda unsurları öğrenme geçti ki, hiçbir biyoloji ve pratikte hiçbir organik kimya veya kristalografisi biliyordu. Bu dönemde, W. Cochran ve V. Vand ile birlikte bir sarmal tarafından X-ışını kırınımı genel teorisi çalıştı ve L. Pauling ve RB Corey, aynı zamanda alfa-keratin desen nedeniyle olduğunu ileri sürdü alfa-heliks yuvarlak birbirlerine sarılmış.

  Crick kariyeri kritik bir etkisi, DNA ve çoğaltma şeması için çift sarmal yapısı önerisi 1953 yılında önde gelen JD Watson, 23 genç bir adam, 1951 yılında başlayan arkadaşlığını. Crick ve Watson, daha sonra küçük virüslerin yapısı için genel bir teori önerdi.

  A. Rich ile işbirliği içinde Crick polyglycine II ve kolajen ve polyadenylic asit (A. Rich, DR Davies ve JDWatson) bir yapı yapıları önermiştir.

  Son yıllarda Crick, S. Brenner ile işbirliği içinde, protein sentezi («adaptör hipotezi») ve genetik kod hakkında fikir önde gelen biyokimya ve genetik daha yoğun, ve özellikle de akridin-tipi mutantlar üzerinde çalışmak için.

  Crick bir F.R.S. yapıldı 1959 yılında. O, 1961 yılında Fransız Bilimler Akademisi Prix Charles Leopold Meyer, ve 1962 yılında Gairdner Vakfı Liyakat Ödülü verildi. JD Watson ile birlikte 1959 yılında Warren Trienali Ödülü Öğretim Üyesi oldu ve 1962 yılında Araştırma Şirketi Ödülü aldı. JD Watson ve MHF Wilkins ile birlikte 1960 yılında Lasker Vakfı Ödülü takdim edildi. 1962 yılında Amerikan Sanatlar ve Bilimler Akademisi Şeref Üyesi, Dışişleri ve University College, Londra üyeliğine seçildi. 1960-1961 Churchill College, Cambridge, bir Üyesi oldu ve şimdi yerleşik olmayan Biyolojik Araştırmalar, San Diego, Kaliforniya Salk Enstitüsü üyesidir.

  Crick 1940 yılında Ruth Doreen Dodd ile evlendi. Oğulları, Michael F. C. Crick bir bilim adamıdır. Bunlar 1947 yılında boşandı. 1949 yılında Crick Odile Hız evlendi. Onlar iki kızı var, Gabrielle A. Crick ve Jacqueline MT Crick. Aile uygun olarak adlandırılan bir evde yaşayan «Altın Helix» Crick, arkadaşları ile görüşme yaptığı rekreasyon bulmak için seviyor.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  francis crick x ışını uzerine çalışmalarda bulundu 2 kez bir misafir pröfesor olarak harvard ünüversitesin ders verdi bunla ilgili araştırmalar yapan profesor bir çok başarıya imza atmıştır
+ Yorum Gönder


francis crick hayatı,  francis crick kısaca hayatı,  francis crickin hayatı,  francis crick hayatı uzun,  francis crik in kisaca hayati,  francis crick kimdir