+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Guglielmo Marconi hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Guglielmo Marconi hayatı
  Guglielmo Marconi hayatı


  Guglielmo Marconi Bologna, İtalya, 25 Nisan 1874, Giuseppe Marconi, İtalyan bir ülke beyefendi ve İlçe Wexford, İrlanda Daphne Kalesi Andrew Jameson kızı Annie Jameson, ikinci oğlu doğdu.
  Bologna, Floransa ve Livorno özel eğitim gördü.
  Bir çocuk olarak bile, fiziksel ve elektriksel bilim bir ilgi aldı ve Maxwell, Hertz, Righi, Lodge ve diğerleri eserlerini inceledi.
  1895 yılında, o bir ve bir buçuk kilometre bir mesafe üzerinden kablosuz sinyaller göndererek başardı Pontecchio babasının ülke gayrimenkul laboratuvar deneyleri başladı.


  Sayın daha sonra Sir William Preece, Postane Baş Mühendisi ve daha sonra bu yıl, dünyanın ilk kablosuz telgrafın bir sistem için patent verildi tanıştı 1896 yılında Marconi, İngiltere'ye yaptığı aparat aldı. O, Londra, Salisbury Ovası ve Bristol Channel boyunca kendi sistemini başarıyla gösterdi ve Temmuz 1897 yılında Kablosuz Telgraf ve Sinyal Limited Şirketi (1900 yılında Marconi Wireless Telegraph Limited Şirketi yeniden adlandırılmış) kurdu. Aynı yıl, on iki kilometre bir mesafe içinde kablosuz sinyalleri gönderildi yılında Spezia İtalyan Hükümeti bir gösteri yaptı. 1899 yılında Fransa ve İngiltere arasındaki Manş üzerinden kablosuz iletişim kurdu. O Haven Hotel, Poole, Dorset sonra Bournemouth, İğneler, Isle of Wight kalıcı kablosuz istasyonlar dikilecek.

  1900 yılında bu kablosuz dalgaları Earth eğrilik etkilenmemiştir kanıtlamak için belirlenen Aralık 1901 tarihi bir gün, onun ünlü "ayarlı veya syntonic telgraf" için patent No 7777 çıkardı ve o iletmek için onun sistemi kullanılmaktadır Atlantik okyanusundan Poldhu, Cornwall arasında ilk kablosuz sinyaller, ve Aziz John, Newfoundland, 2100 millik bir mesafe.

  1902 ve 1912 yılları arasında birçok yeni buluşların patentini aldı. 1902 yılında, Amerikan gömleği "Philadelphia" bir yolculuğu sırasında, o ilk kablosuz iletişim göre "gün ışığı etkisi" gösterdi ve aynı yıl sonra uzun yıllar boyunca standart bir kablosuz alıcı oldu onun manyetik dedektör patentli. Aralık 1902 yılında Glace Bay, Nova Scotia, ve daha sonra Cape Cod, Massachusetts, Glace Körfezi ve Clifden, İrlanda arasındaki ilk transatlantik ticari hizmet açılması 1907 yılında sonuçlanan bu erken testleri, istasyonları Poldhu ilk tam mesajları iletilen kablosuz telgrafın ilk kısa mesafe kamu hizmeti, Karadağ, İtalya ve Avidari Bari arasında kurulan edildikten sonra. 1905 yılında o sürekli dalgalar oluşturmak için yatay yönlü hava ve 1912 yılında "zamanlı kıvılcım" sisteminin patentini aldı.

  Bir teğmen, daha sonra Kaptan terfi olarak 1914 yılında İtalyan Ordusu devreye alındı ​​ve 1916 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanı rütbesiyle aktarılır. 1917 yılında Amerika Birleşik Devletleri için İtalyan Hükümeti misyonun bir üyesi oldu ve 1919 yılında, Paris Barış Konferansı İtalyan Frederik'e delegesi olarak atandı. O savaş hizmeti tanınması 1919 yılında İtalyan Askeri Madalyası ile ödüllendirildi.

  İtalya'da savaş sırasında, kısa dalgalar, o ilk deneylerde kullanılan yaptığı soruşturma döndü. İngiltere'de onun işbirlikçileri tarafından ileri testlerin ardından çalışmaların bir yoğun serisi Poldhu İstasyonu az ve Marconi'nin yat, Atlantik ve Akdeniz seyir "Elettra" deneysel teçhizatları arasında 1923 yılında yapılan idi, ve Bu Beam sistemi kurulması açtı uzun mesafe iletişim. Imperial iletişimin bir aracı olarak bu sistemi kullanmak için Teklif, İngiltere ve Kanada birbirine bağlayan, İngiliz Hükümeti ve ilk ışın istasyonu tarafından kabul edildi, 1926 yılında açıldı, diğer istasyonları ertesi yıl eklenmektedir.

  Marconi, 1931 yılında Vatikan ve Papa'nın yaz ikametgahı Castel Gandolfo arasında dünyanın ilk mikrodalga telsiz bağlantısı 1932 yılında açılması, hala kısa dalgaların yayılma özellikleri konusunda araştırmalar başladı. İki yıl sonra Sestri Levante o gemi navigasyon için mikrodalga radyo sinyal gösterdi ve 1935 yılında, yine İtalya'da, o ilk Amerikan Enstitüsü Radyo ders vermek için önceden haber gelecek olan radar ilkeleri pratik bir gösteri verdi 1922 yılında New York'ta Mühendisleri.

  Aralarında, 1909 yılında Profesör Karl Braun, Royal Society of Arts Albert Madalyası ile paylaştığı Nobel Fizik Ödülü, John Fritz, çeşitli üniversiteler ve diğer birçok uluslararası onur ve ödüller, fahri doktora sahibi oldu Madalya ve Kelvin Madalyası. St Anne Sipariş Rusya Çarı tarafından dekore edildi, İtalya Kralı ona Maurice ve St Lazarus Sipariş Komutanı yarattı ve onu İtalya Kraliyet Nişanı Grand Cross madalyası 1902. Marconi, Roma (1903) Şehir özgürlük aldı ve 1905 yılında Savoy Sivil Sipariş Chevalier oluşturuldu. Bu tür pek çok diğer ayrımlar izledi. 1914 yılında her iki İtalyan Senato ve İngiltere'deki Kraliyet Victorian Order uygulaması ointed Onursal Knight Grand Cross bir SENATORE oluşturuldu. 1929 yılında Marki, kalıtsal unvanını aldı.

  1905 yılında Sayın evlendi. 14. Baron Inchiquin kızı Beatrice O'Brien, evlilik, Roma Kontes Bezzi-SCALI evlendi ve bu yıl içinde, 1927 yılında iptal olma. O, ikinci eşi tarafından ilk ve bir kızı, bir oğlu ve iki kızı vardı. Onun canlandırmalarından avcılık, bisiklet ve otomobil.

  Marconi, 20 Temmuz 1937 tarihinde Roma'da öldü.


  Nobel anlatım, Fizik 1901-1921, Elsevier Publishing Company, Amsterdam, 1967

  Bu otobiyografi / biyografi ödülü anda yazılı ve kitap serisi Les Prix Nobel ilk kez yayımlandı.
  Daha sonra düzenlenebilir ve Nobel Anlatım yayınlanamaz.
  Bu belge alıntı için, yukarıda gösterildiği gibi her zaman kaynak belirtiniz.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Guglielmo Marconi 25 Nisan 1874 tarihinde İtalya da dünyaya gelmiştir. Telsiz telgrafını bulmuştur. Guglielmo Marconi 20 Temmuz 1937 tarihinde İtalya da ölmüştür.
+ Yorum Gönder


guglielmo marconi hayatı,  guglielmo marconi kısaca hayatı,  marconi hayatı,  guglielmo marconi hayatı kısaca,  marconinin hayatı,  guglielmo marconinin hayatı