+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Otto Warburg hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Otto Warburg hayatı
  Otto Warburg yaşamı hakkında bilgiler

  ottowarburg.jpg

  Otto Heinrich Warburg, Freiburg, Baden 8 Ekim 1883 tarihinde doğdu.
  Babası, fizikçi Emil Warburg, physikalische Reichsanstalt Wirklicher Geheimer Oberregierungsrat Başkanı oldu.
  Otto büyük Emil Fischer altında kimya okudu ve 1906 yılında derecesi, Doktor (Berlin), Kimya kazandı. Daha sonra von Krehl altında çalışmış ve 1911 yılında Doktor Tıp (Heidelberg), derecesi, elde. 1918 yılında I. Dünya Savaşı sırasında Prusya Horse Guards görev Kaiser Wilhelm Enstitüsü, Berlin-Dahlem Biyoloji Profesörü olarak atandı. 1931 yılından itibaren bir önceki yıla kurdu, Hücre Fizyolojisi için Kaiser Wilhelm Enstitüsü, Rockefeller Vakfı, Kaiser Wilhelm Gesellschaft bağış Direktörü.

  Fischer ile Warburg erken araştırmalar polipeptid alanında. Heidelberg oksidasyon süreci üzerinde çalıştı. Onun özel ilgi, fiziksel ve kimyasal yöntemlerle hayati süreçlerin soruşturma inorganik dünyada fenomen bu süreçlerin ilgili girişimlerine yol açtı. Onun yöntemleri bitkilerin karbondioksit asimilasyon, tümörlerin metabolizma ve solunum fermente transfer oksijen kimyasal bileşenlerinin detaylı çalışmalar içeriyordu. Warburg bir öğretmen değildi, ve o zaman bilimsel araştırma yaptığı tüm zaman ayırmak onun fırsatlar için minnettar olmuştur. Kaiser Wilhelm Enstitüsü'nde onun daha sonra araştırmalar ve nikotinamid flavinler hidrojen transfer enzimleri aktif gruplar olduğunu keşfine yol açmıştır. Bu arada demir-oksijenaz daha önce keşfedilen canlılar dünyasının oksidasyonlar ve indirimlerinin tam bir hesap verdi. , Doğa ve solunum enzim eylem modu buluşu için Nobel Ödülü 1931 yılında kendisine layık olmuştur. Bu keşif hücre metabolizması ve hücresel solunum alanlarında yeni yollar açtı. Hatta oksijen yokluğunda, kanserli hücrelerin yaşamak ve geliştirmek için, diğer şeyler arasında göstermiştir.

  Küçük bir doğa birçok yayınların yanı sıra, Warburg Stoffwechsel der Tumoren (1926), Katalytische Wirkungen der lebendigen Substanz (1928), Schwermetalle als Wirkungsgruppen von Fermenten (1946), Wasserstoffübertragende Ekşi sütlü (1948), Fotosentez Mekanizması yazarı ( 1951), Entstehung der Krebszellen (1955), ve Weiterentwicklung der zellphysiologischen Methoden (1962). Kanser kemoterapötik: X-ray eylem mekanizması son yıllarda o kendi Enstitüsü sorunları eklendi. Fotosentez yılında Dean Burk CO2, solunum ile aktive böler I-kuantum tepki ile keşfetti.


  Otto Warburg, Royal Society, Londra (1934) ve Berlin, Leipzig, Kopenhag, Roma Akademileri üyesi ve Hindistan Yabancı Üyesi. O l'Ordre pour le Mérite, Büyük Haç ve Federal Cumhuriyet'in Star ve Omuz Şerit kazanmıştır. 1965 yılında, Oxford Üniversitesi'nde doktor honoris causa yapıldı.

  O bekar ve her zaman bir eğlence olarak at spora ilgi olmuştur.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Otto Warburg 8 Ekim 1883 yılında Almanya da dünyaya gelmiştir. Almanların en iyi fizyologudur.1931 yılında başarısı nediyle nobel ödülünü almaya hak kazanmıştır.
+ Yorum Gönder


otto warburg kimdir