+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Peter Mitchell hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Peter Mitchell hayatı
  Peter Mitchell yaşamı hakkında genel bilgi


  Peter Mitchell.jpg
  Peter Mitchell, Surrey, İngiltere, 29 Eylül 1920 tarihinde İlçe Mitcham doğdu.
  Anne ve babası, Christopher Gibbs Mitchell ve Kate Beatrice Dorothy (kızlık soyadı) Taplin mizaç birbirinden çok farklıydı. Annesi, güçlü bir sanat anlayışı ile bir çok bağımsız bir düşünce ve eylem utangaç ve nazik bir kişi idi. Rasyonalist ve bir ateist olmak, o kendi kaderini ve özellikle onun hayat başarısızlıkları için sorumluluk kabul gerektiğini öğretti. Erken etkisi de onu yaklaşık on beş yaşından beri yapıştırılır var dini ateist kişisel felsefesini benimsemeye yönlendirmiş olabilir. Babası, annesi çok daha geleneksel bir insandı ve Şövalye Nişanı verildi Memur olarak onun başarısı için.

  Peter Mitchell Queens College, Taunton, ve İsa kolej, Cambridge'de eğitim gördü. Queens müdürü etkisi, CL, özellikle yararlanmıştır Wiseman, mükemmel bir matematik öğretmeni ve başarılı bir amatör müzisyen. İsa College, Cambridge girmek için aldı burs sınavı sonucu sadece CL tarafından yazılmış kişisel bir mektup gücünü tüm Üniversitesi'ne kabul edildi, çok berbat bir kötü oldu Wiseman. O sadece 1939 yılında Almanya ile savaşın başlamasından sonra İsa College girdi. Doğal Bilimler Tripos Bölüm I, fizik, kimya, fizyoloji, matematik ve biyokimya okudu ve Sınıf III sonuç elde. Bölüm II, biyokimya okudu ve onun Başarılar Diploma II-I sonucu elde.

  JF Danielli daveti üzerine 1942 yılında bir araştırma sonrası, Biyokimya Bölümü, Cambridge edilir. O Danielli sadece doktora çok şanslıydı O zaman öğrenci, büyük ölçüde zevk ve araştırma denetim Danielli unauthoritarian samimi ve tarzı yararlanmıştır. Danielli David Keilin, o sevgi ve onun tanıdığı herhangi bir başka bilim adamı daha fazla saygı gösterilmesi geldi tanıştırdı.

  Doktora derecesi aldı 1951'de penisilin eylem şekli üzerinde çalışmak için, 1955 1950, Biyokimya Anabilim Dalı, Cambridge Demonstrator, görevde. Profesör Michael Swann tarafından, 1955 yılında 1962 yılında Okuyucu, Zooloji, Edinburgh Üniversitesi, 1961 yılında Kıdemli Öğretim Görevlisi olarak atandı Bölümü, Kimya Biyoloji Birimi olarak adlandırılan, biyokimyasal bir araştırma birimi kurmak ve doğrudan davet edildi ve akut gastrik ülser izin bir süre sonra 1963 yılında istifasına yol açtı kadar o yerde kaldı.

  1963 - 1965 yılları arasında bilimsel araştırma tamamen geri çekildi ve doğrudan Bodmin, Cornwall yakınlarındaki güzel ormanlık Glynn Vadisi Glynn House olarak bilinen çekici bir Regency-önlü Konağı,, restorasyon denetlemek, mimar ve işlerin ustası olarak hareket bir araştırma labotatory olarak kullanmak için büyük bir kısmını adapte ve mobilya. Bu, o eski araştırma meslektaşı Jennifer Moyle coşkulu bir destek almak için şanslıydım. O ve Jennifer Moyle Glynn Research Ltd olarak bilinen hayırsever bir şirket, temel biyolojik araştırmalar Glynn House Glynn Research Laboratories çalışmaları teşvik etmek ve finanse etmek için kurdu. £ 250,000 orijinal bağış Peter Mitchell ve ağabeyi Christopher John Mitchell tarafından eşit oranda hibe edilmiştir.


  1965 yılında, bir teknisyen, Roy Mitchell (Peter Mitchell olmayan), pratik yardım ve idari yardımıyla şirket sekreteri Peter Mitchell ve Jennifer Moyle, chemiosmotic reaksiyonları ve reaksiyon sistemleri üzerinde araştırma programı başlattı Glynn Araştırma Enstitüsü bilinen haline gelmiştir. Kuruluşundan bu yana, Glynn Araştırma Enstitüsü Araştırma Direktörü, daimi personel de dahil olmak üzere üç araştırma daha fazla işçi istihdam etmek için yeterli mali kaynakları, olmamıştır. O, günümüze kadar Glynn Araştırma Enstitüsü Araştırma Direktörü olarak görev devam etmiştir. Akut bir fon eksikliği, son zamanlarda Glynn Araştırma Enstitüsü kapatmak zorunda ihtimalini yol açmıştır.

  Molekülleri arasındaki iletişimi ilgisi yanında, Peter Mitchell, uygar toplumlarda, özellikle de dünyanın birçok yerinde giderek kolektivist toplumlarda şiddetin yayılmasının bağlamında bireysel insanlar arasında iletişim sorunlarına daha fazla ilgi haline gelmiştir. Bilim dünyasında küçük ve büyük kuruluşlar kendi deneyimi (belki de bütün olsa da) onu çok daha canlı ve cana değil, aynı zamanda daha etkili değil sadece, küçük kuruluşlar olarak kabul amaçlar yol açmıştır. O nedenle daha derinden sempatik, özgür ve potansiyel bağımsız insanlar arasındaki iletişim ve kooperatif aktivite gelişmiş olabilir hangi yollarla çalışmaları dahil olmak için fırsat istiyorum. Bu bilgi alanında kendi özel çıkarları biri kişisel sorumluluk ve serbest toplumlarda seçim aracı olarak para kullanımı, ve çoğu hükümetler tarafından uygulanan para birimi değer sistemi alçakça istismar ve temelde sahtekâr manipülasyon milletler.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Peter Mitchell 29 Eylül 1920 tarihinde dünyaya gelmiştir.Önemli bir biyokimyacıydı. 1978 tarihinde nobel ödülü almayı başarmıştır. 10 Nisan 1992 yılında vefat etmiştir.
+ Yorum Gönder


peter mitchell