+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda Paul Berg hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Paul Berg hayatı
  Paul Berg yaşamı hakkında bilgiler

  paulberg.jpg
  Onun gençler ve bilim ilgi onu bir bilim kulüpleri sonra okula programını başlatmak için neden seviyorum.
  Sorulan soruları yanıtlamak yerine, o bize en sık mini araştırma projeleri dönüştü kendimiz için çözümler aramaya teşvik etti.
  Bazen küçük bir laboratuarda yer deneyler o tuttu, ancak bazen cevaplarını bulmak için kütüphaneye gidip geliyordu. Bir deney ile ilgili bir sorun çözme türetilen memnuniyeti neredeyse addicting, çok kafa bir deneyim oldu. Geriye dönüp bakınca, bunu besleyen bir merak ve çözümleri, en önemli katkılar eğitimi yapabilir belki. Aramaya içgüdüsü biliyoruz. Zamanla öğrendim gerçekleri birçok unutulmuş ama keşif heyecanını hiç kaybetmedi.

  Ben lise Pearl Harbor bombalama sadece bir yıl sonra (1943) mezun oldu ve kimya mühendisliği eğitimi için New York City College kayıtlı. Ancak endüstriyel ölçekte kimyasal işlemler için kimyasal tesisleri tasarımı umutları biyolojik sistemlerde meydana gelen kimyasal olaylar çok daha az ilginç görünüyordu. Ama savaş çabanın parçası olmak için gerekli hissettim ve bir el ilanı Deniz Kuvvetleri Ilan. Uçuş öncesi eğitime çağrılmak üzere beklerken, ben Pennsylvania State Üniversitesi'nde biyokimya çalışma kaydoldu. Birkaç ay sonra, aktif göreve çağrıldı ancak uçuş öncesi eğitim için Penn State kalmasına izin. , Bir yıl Penn State ve denizde altı ay eğitim sonra, savaş sonuna kadar bir denizaltı kovalayan görev yaptı. Ben 1946 yılının sonbaharında üniversiteye döndü ve iki yıl sonra biyokimya lisans eğitimini tamamladı.

  Ben üst düzey bir yıl boyunca bir proje olarak, bir grup ara metabolizmanın çalışması için izleyiciler olarak yeni radyoizotoplar uygulama ile ele bildiri okudu. Özellikle büyüleyici izotopik karbon ve / veya ağır azot atomları ile etiketlenmiş bileşikleri, hücresel malzemeleri için gıda maddeleri kendi dönüşüm sırasında nasıl izlenebilir gösterdi Western Reserve Üniversitesi kağıtları bir arkaya. Bu heyecan verici görünüyordu ve Western Reserve Üniversitesi'nde hiç duymamış olmasına rağmen, bu benim bir sonraki hedef oldu.

  Bu şanslı bir seçim oldu, aslında, benim kariyerimin yönünü değiştirdi. Çünkü bu yeni alanda öncü çalışma, 1940 sonlarında, ülkenin önemli biyokimya merkezleri haline bir bölümü vardı. Harland Wood, daire başkanı, ilham verici bir bilim adamı ve öğretmen, fakat aynı zamanda onun öğrencileri ve arkadaşları ayırdı. Benim doktora tezi, bugün özellikle C1 metabolizması, formik asit, formaldehit ve metanol metiyonin metil gruplarının tam azalır devlet dönüşüm olarak adlandırılır ilgiliydi. , In vitro olarak göstermek için ilk arasında, folik asit ve B12 vitamini kofaktör bu süreçlerin katıldı. (1952). O zamana kadar, akademik araştırma Ben aslında bir doktora almak için karar verirken dikkate ilaç endüstrisi bir yerine bir kariyer bağımlısı oldu.

  Aradığınız enzimleri ile daha fazla deneyim, St Louis Washington Üniversitesi Cytophysiology Enstitüsü Herman Kalckar Kopenhag ve Arthur Kornberg ile ikinci yıl için bir yıl boyunca çalıştı. Her ikisi de çok verimli ve eğlenceli deneyimler. Açil adenylates - Kopenhag, yağ açil-CoAlar oluşumu ara Wolfgang Joklik ve nükleozid Kornberg laboratuarında nükleik asit montaj ve gelecek yıl için triphospates oluşturulan yeni bir enzimi keşfetti, ben daha önce bilinmeyen bir sınıf biyolojik bileşiklerin keşfetti yağ asitleri, ATP ve KoA. Bu tip bir reaksiyon, ben keşfettim, amino asitler tRNAs ile bağlantılı olmakla önce amino açil adenylates olarak aktif şekilde de merkezi oldu. O, klasik biyokimya, moleküler biyoloji yavaş geçiş yapmak ve giderek, genler hareket nasıl ve proteinler yapılır meşgul olma.


  6 yıl sonra St Louis, ben Kornberg biyokimya yeni bölüm kurmak yardımcı olmak için Stanford Üniversitesi Tıp Merkezi (1959) taşındı. Zaman içinde, çıkarları memeli hücrelerinde mikroorganizmalar ile çalışmalar kaymıştır ve Salk Enstitüsü'nden Renato Dulbecco'nun ile Polyoma ve memeli hücre kültürü SV40 tümör virüsleri ile deney bir yıl geçirdi. Ben Stanford döndü Kısa bir süre sonra, ben SV40 şekilde çok memeli hücre içine yeni genlerin tanıtmak için bir araç olarak kullanarak düşünülür bakteriyofaj transduce hücresel DNA enfekte hücreleri arasında. Meslektaşlarım ve ben birlikte in vitro iki DNA'lar katılmak için genel bir şekilde gelişmekte başardı, bu durumda, bir takım bakteri, E. coli galaktoz metabolize sorumlu üç gen SV40 DNA genomu içine yerleştirildi. Bu iş, böylece memeli gen yapısı ve fonksiyonu analiz için önemli bir araç sağlayan rekombinant DNA teknolojisini ortaya çıkmasına yol açtı ve bana Kimya 1980 Nobel Ödülü alan temelini oluşturmuştur.

  * Bu otobiyografi 2004 yılı Mart ayında ödüllü tarafından sağlanmıştır.
 2. Katibe
  Devamlı Üye

  paul berg hayta ki merakı ve bunun için gerçekleştirdiği araştırmalardan dolayı bir çok başarıyı elde edilmiştir bu başarılarından dolayı nıbel ödüu alan paul berg dna teknolojisini ortaya koymayı başardı
+ Yorum Gönder


berg ve arkadaşlarının hayatı,  paul berg hayatı,  berg hayatı