+ Yorum Gönder
Genel Biyografiler ve Bilim Adamları Forumunda jacques cousteau neyi icat etti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  jacques cousteau neyi icat etti
  jacques cousteau neyi icat etti


  modernsualtdalnicad1943.jpg

  Modern su altı dalışın icadı (1943)

  İlk deniz altı deneyimlerini, Fransız Deniz Kuvvetlerinde yaptı. 1936 'da, belki de modern dalgıç maskelerinin ataları olan deniz gözlüklerini denedi.

  II. Dünya Savaşına katılan Cousteau, birçok askeri ödül aldı. Ateşkesin ardından Simone ve Jacques Cousteau'nun ailesi Megeve şehrine sığındılar. Orada Ichac ailesi ile arkadaş oldular. Jacques-Yves Cousteau'nun ve Marcel Ichac'in hedefi aynıydı: herkese ulaşılmaz ve bilinmeyen yerleri tanıtmak. Cousteau bunu denizaltında yapmayı hedeflerken Ichac dağları tercih ediyor. İki komşu 1943 'te Belgesel Filmi Kongresinde berabere birinci oldular.

  O dönemde Jacques-Yves Cousteau, kardeşi Pierre-Antoine'den uzaklaşıyor. Yahudi düşmanı bir gazeteci olan kardeşi 1946 'da idam cezası aldıysa da 1954 'te serbest bırakıldı.

  Savaş yılları dalış için önemli yıllar oldu. 1943 'te, Cousteau Émile Gagnan ile birlikte modern otonom dalgıç giysisi icat etti. Cousteau 19. yüzyılın (Rouquayrol ve Denayrouze) ve 20. yüzyılın başlangıcındaki (Le Prieur) icatları geliştirip yenileştirdi. Bu icadın patenti onu ömür boyu para sıkıntısından korudu.
 2. Fatma
  Administrator

  Sualtı fotoğrafçılığı uzmanı da olan Cousteau 18 Metre Aşağıda adlı ilk filmini yaptı. Cousteau ile büyük oğlu ilk başlarda beraber çalışıyorlardı, daha sonra aralarında çıkan bir anlaşmazlık yüzünden beraber çalışmayı bıraktılar. Ölümü en popüler Fransızlardan biri olduğu ABD'de çok hissedildi.
+ Yorum Gönder


jacques cousteau neyi icat etti