+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Mini Elektrikli Süpürge Yapımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Mini Elektrikli Süpürge Yapımı
  Proje yapımında kullanılan malzemeler:


  •Ayarlı adaptör
  •Kibrit kutusu büyüklüğünde sünger.
  •Çini Motor (oyuncak araba motoru).
  •Sıcak silikon
  •Pet şişe
  •Beyaz plastik boru
  •Lehim Malzemeleri
  Muhtelif Proje Malzemeleri
  6af1.png

  İlk olarak pet şişemizin altını motorumuzun ucunu montaj edebileceğimiz kadar kesiyoruz. Motorun ucuna tercihe göre vakumun kuvvetli olması için pervane takabilirsiniz. Adaptörün ayarını motoru çalıştırabileceği voltaj değerine göre ayarlıyoruz. Burada şunu belirtmek istiyorum arkadaşlar adaptör voltajını yüksek ayarlarsanız motorun ömrü kısa olur. Voltaj değerini motor üzerinde yazan çalışma voltaj değerine göre ayarlayınız.
  Diğer önemli bir kısım ise süngeri takacağımız kısım. Bazı arkadaşlar süngeri takmay ne gerek var diyebilir. Ancak sirkülasyonun hızlı ve temiz olması için pet şişenin yan tarafına kibrit kutusu büyüklüğünde bir delik açıp üzerine sünger kapatıyoruz.
  Adaptörün ucunu 220 v. şebeke gerilimine takıp motoru çalıştırıyorsunuz. Adaptörün ucunda ki + ve - çıkış uçlarını da motorun bağlantı uçlarına lehimliyoruz.
  Benim anlatacaklarım bu kadar. Şekilde herşey anlaşılıyor sanırım.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Mine elektrik süpürgesi bana soracak olurlarsa insanlık için gereksiz bir teknolojidir onun için insanlara gerçekten yardımcı olabilecek teknolojilerin tasarımlanması gerekmektedir.
 3. Ziyaretçi
  Arkadaşlar ben bunu denedim bu çekmiyor tam tersini hava veriyor.
+ Yorum Gönder


pet şişeden elektrikli süpürge yapımı,  mini elektrikli süpürge yapımı,  pet şişeden elektrikli süpürge,  kartondan elektrikli süpürge yapımı,  elektrikli süpürge yapımı,  kartondan süpürge yapımı