+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Sony'den kağıt pilller geliyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Sony'den kağıt pilller geliyor
  Sony'den kağıt pilller geliyor


  Sony'nin yeni geliştirdiği biyolojik pil, enzimler yardımı ile ağacın fiber yapısı içinde yer alan selüloz içinde depolanan glukozu parçalayarak çalışıyor.

  Birbiriyle tepkimeye giren elementleri ayrı tutan Sony, böylece hidrojen iyonlarının akışının da sorunsuz bir biçimde gerçekleşmesini sağlıyor. Bu, aynı zamanda sistemin elektriksel olarak dengeli çalışmasını da garantiliyor.

  Sistemin oluşturduğu elektronlar daha sonra elektrik olarak bir araya getiriliyor. Hidrojen iyonları ve ekektronlar tekrar atmosferik oksijen ile birleştiriliyor ve böylece su oluşturuluyor -yine bir katalizör eşliğinde.

  Pil, Sony'nin uzun yıllar çalışması sonucu ortaya çıkmış. Firma ilk olarak 2007 yılında glukoz tabanlı güç hücresini üretmiş fakat bu örnek glokuzdan şekeri ayrıştırabilen ilk model.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  teknolojinin önclerinden ve dünyada herkes tarafından bilinen oyun konsolu olan playstation serisi ve psp nin yapımcısı olan sony den bu seferde kağıt iller geliyor. bu piller teknolojide bir çığır açabilecek düzeyde değil ama yinede yararlı olacağı kesin
+ Yorum Gönder