+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Biyonik Göz Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Biyonik Göz
  Biyonik Göz

  biyonikgz.jpg
  Washington Üniversitesi mühendisleri tarafından geliştirilen elektronik lens, insanın görme kabiliyetini bozmadan görüş alanını genişletecek. Uzaktaki cisimlere zoom yapabilecek, sürücülerin ve pilotların daha ileriyi görmelerini, hatta bir bilgisayar ekranına gerek kalmadan internette gezinmemizi sağlayacak. Lensin içine çip olarak yerleştirilmiş elektronik devrenin elektriğini güneş enerjisi hücreleri sağlayacak ve telsiz frekansıyla bağlantı kuracak.

  Sınırsız kullanım

  Elektronik kontakt lenslerin gelecekte kullanım alanları sınırsız olabilir. Örneğin zoom fonksiyonu ve internet bağlantısı sayesinde sürücüler tehlikeli araç kullananların plakalarını kaydedebilir, anında yetkililere gönderebilirler. Böylece masum sürücüler sigorta şirketlerine de haklı olduklarını rahatça kanıtlayabilirler. Ancak uzmanlar, elektronik gözün özel hayat ihlallerine yol açabileceği uyarısında bulunuyorlar.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Biyonik göz insanların göz yapılarına hiç bir zarar vermeden görüş alanlarını genişletmektedir. Biyonik göz zoom yapması gereken meslekler ile uğraşanlar tarafından kullanılabilir. Bu geliştirilen göz internete gerek kalmadan internette gezinmeyi sağlayacak şekilde yapılmıştır.
+ Yorum Gönder