+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Tablet'te büyük tehlike Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Tablet'te büyük tehlike
  Tablet'te büyük tehlike  ABD’li bilim adamları çocukların tablet bilgisayarları uzun saatler boyunca kullanmasının davranış sorununa ve otizme sebebiyet verebileceğini öne sürdü.

  ABD’de yayımlanan teknoloji dergisi Children’s Tech, tablet bilgisayarların çocuklarda davranış bozukluğuna neden olabileceğini yazdı.

  Okullarda ders kitaplarının yerine geçen tablet bilgisayarların çocukluğun çok önemli bir parçası olduğuna değinen uzmanlar “Ebeveynler çocukları kontrol etmeli. Tablet bilgisayarların aşırı kullanılması öğrenme yetisini azaltabilir ve çocuklarda davranış sorunlarına neden olabilir” açıklamasını yaptı. Derginin editörü Warren Buckleitner “Son iki yılda tablet sorunu ortaya çıktı. Çocuklar tabletleri ellerinden bırakmıyor” dedi.

  2011’de yapılan bir araştırmada, ABD ve İngiltere’de yaşayan 3-8 yaş arasındaki çocukların yüzde 15’i ebeveynlerinin tabletlerini kullandığı ortaya çıkmıştı. Araştırmaya katılan çocukların yüzde 9’unun kendi tablet bilgisayarı olduğu belirlenmişti. Araştırmacılar, AFP haber ajansına “Teknoloji çocuklara zarar verebilir. Konsanstrasyon ve dikkat bozukluğuna ve otizme davetiye çıkartabilir” açıklamasını yaptı.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Son yıllarda teknolojinin çok yaygın olarak kullanılması insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Yapılan araştırmalar sürekli tablet ile oynayan çocuklarda otizmin görülmesini arttırdığını göstermiştir. Tabletler ile oynayan çocuklarda davranış bozukluğu görülmektedir.
+ Yorum Gönder