+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda İnternette Kaç Web Sitesi Var Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  İnternette Kaç Web Sitesi Var
  İnternette Kaç Web Sitesi Var


  Dünya çapında internet sitelerinin sayısı hızla artmaya devam ediyor. Şubat ayında yapılan en son ölçümlere göre 215 milyonu aşan site adeti, Mart ayında yaklaşık %4 daha artarak, 224.749.675'e ulaştı. Yani 9 milyondan fazla yeni internet sitesi sadece 1 ay içerisinde yayın hayatına başladı. Bu artışın arkasında ise, Şubat ayında olduğu gibi, yine Çin'li blog servisi QQ var. QQ tek başına 8,9 milyon adet yeni web sitesini yayına sokulmasına yardımcı oldu ve toplam site adedini 29 milyona çıkarttı. Bu sırada Google'ın Blogger'ına ait sitelerin sayısı da 2,6 milyon adet düşüş yaşandı.

  İnternetin genişlemesi, tüm kullanıcılar için olumlu bir haber. Daha fazla ve daha farklı içerik hemen herkesi memnun edecektir. Fakat asıl sorun her yeni açılan sitenin iyi niyetli olmaması. Message Labs'ın araştırmasına göre her gün zararlı yazılımlar dağıtmak amacıyla 2700 yeni web sitesi yayına giriyor. Aynı zamanda araştırmaya göre yaklaşık her 284 e-postadan biri virüs dağıtmak amacıyla gönderiliyor. İstenmeyen e-posta sayılarının da, web siteleri ile birlikte artış gösterdiği gözlendi.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  İnternetteki web sitelerinin sayıları her geçen gün artmaktadır. İnternet sitelerinin bazıları çok yaralı olsa da pek çoğu da zararlı yazılımları bilgisayarlara dağıtmak amacı ile açılmaktadır. İnternetin hızlı gelişmesi herkesi memnun etse de zararlı yazılımların bilgisayarlar gönderilmesi herkesi rahatsız etmektedir.
+ Yorum Gönder