+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Teknolojide Son Nokta: Google’ın İnanılmaz Gözlükleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Teknolojide Son Nokta: Google’ın İnanılmaz Gözlükleri
  Teknolojide Son Nokta: Google’ın İnanılmaz Gözlükleri


  Yeni proje ile piyasaya sürülecek olan bu gözlükler gerçekten inanılmaz özellikler taşıyor. Google’ın ilk zamanlar gizli tuttuğu ancak daha sonra bu gözlükler hakkında ipucu vermesi ile yakın zamanda bu harika gözlükler piyasaya sürülecek.

  Peki bu gözlüklerin özelliği ne?
  Google söz konusu proje hakkında detaylı bir açıklama yapmıyor ancak şimdilik yıl sonunda piyasada olacağı ortada. Gözlük normal bir gözlükten çok farklı cam ve çerçeveden oluşuyor tek ortak özelliği bu. Bunun yanı sıra diğer gözlüklere göre biraz daha önde duracak ve bu gözlükler sayesinde GPS özelliğini her an kullanabileceksiniz. Daha genel bir açıklama ile bu gözlükler sayesinde yanınızda sürekli bir bilgi hazinesi taşıyabileceksiniz. 3G ve 4G özelliği de eklentiler arasında bulunuyor. Gözlüğün en dikkat çekici özelliği navigasyon. Ancak çalışma prensibi çok farklı, kullanıcılar tuşlarla ya da başka şeylerle meşgul olmak zorunda kalmayacak. Kafa hareketleriyle yönlendirmeyi tuşlar olmadan ya da dokunmadan halledebileceksiniz. Düşü megapixelli kamera sayesinde gözlüğü taktığınız an etrafınızı denetleyebileceksiniz.  Yazılımlarla Uyumlu
  Gözlüklerin diğer farklı ve güzel tarafı da google yazılımları ile uyumlu olması, bilgi edinebilecek, bilgi verebilecek ve konumunuzu düzenleyebileceksiniz. Arkadaşlarınızla iletişim kurarken onlara adres tarif etmek yerine gözlük onları yönlendirecek.

  Görüntü sisteminin çok kaliteli olduğu piyasaya sızan bilgiler arasında. Bu projenin diğer bir boyutu ise Google’ın bu projede herkese yer vermesi. İsteyen ve bu konu hakkında üretici olacağına inandığı kişiler bu projede yer alabiliyor. İletişime geçerek bu projede yer alabilir ve çalışmalara katılabilirsiniz. Google yönetimi bu projeyi daha çok dünya çapında gerçekleştirilen bir deney gibi işleme sokmuş. Google bu proje için özel bir tesis kurmaya hazırlanmış bile bu tesiste hassas optik teknolojiden faydalanılacak ve maliyetinin ise, 120 milyon dolar gibi uçuk bir rakam olduğu görüşler arasında yer alıyor.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Googleden çok işe yarayacak gözlükler piyasaya sürülecek . Google başta bu gözlükler ile ilgili bilgi vermezken son zamanlarda bu gözlüklerin özelliklerinden söz etmekte ve bu gözlükleri piyasaya süreceğini ve yüksek fiyatlar ile satılacağını duyurmuştur. Bu gözlükler ile çok kaliteli bir görüntü sağlanacaktır.
+ Yorum Gönder