+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Saniyede 20 film indirdiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Saniyede 20 film indirdiler
  Saniyede 20 film indirdiler!  Dünyanın en geniş bant internet bağlantısı İsveç'in Jönköping şehrinde kullanıma sunuldu.

  Süper geniş bant (Bredband) olarak adlandırılan internet bağlantısı sayesinde, 20 uzun metrajlı film ve 4 bin mp3 müzik parçası sadece bir saniyede indirilebiliyor.

  Avrupa'daki bazı insanlar için artık elektrik, su ve doğalgaz kadar vazgeçilmez olarak görülen geniş bant internet hızında rekor üzerine rekor kırılıyor. İsveç'in Jönköping şehrinde 20 bin kişinin katılımıyla süper geniş bant internet bağlantısı denendi. Yetkililer 120 megabit hızındaki internet bağlantısı ile katılımcıların bir saniye içerisinde 20 uzun metrajlı film ve 4 bin mp3 müzik parçasını indirerek dünya rekoru kırdıklarını belirtti.

  2010 yılında cep telefonu operatöründe dünyada ilk 4G'ye geçen ülke olan İsveç, fiber altyapısını geliştirerek, 4G / WiMAX / LTE gibi kablosuz hızlı internet seçeneklerinin yaygınlaşması, kullanıcıları geniş bant internet ile buluşmasını sağlıyor.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  İnternet ağında bir devrim daha yaşandı. İsveç'te 120 megabit hızdaki İnternet ile 40 film ve 4 bin şarkı sadece ama sadece 1 saniyede indirildi. bu dünya üzerinde bir rekor ve rekorlar kitabına girdi bile bu harika İnternet bandının Türkiye yede gelmesi dileğiyle.
+ Yorum Gönder