+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Facebook, yüz tanıma platformu Face.com'u bünyesine katmanın eşiğine geldi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Facebook, yüz tanıma platformu Face.com'u bünyesine katmanın eşiğine geldi
  Facebook, yüz tanıma platformu hakkında bilgi


  Facebook, yüz tanıma platformu Face.com'u bünyesine katmanın eşiğine geldi.


  Şirket daha önce de satın alma girişimlerinde bulunmuş ancak fiyat yeterince yüksek bulunmadığı için Facebook'un bu planı suya düşmüştü. Sosyal ağ devinin bu kez 80-100 milyon dolar civarı bir teklif yapacağı söyleniyor.

  Facebook, Photo Finder ve Photo Tagger olmak üzere, halihazırda Face.com'un iki uygulamasını kullanıyor. Üstelik kendi yüz tanımlama sisteminde de Face.com'un arayüzünden yararlanıyor. Ayrıca KLIK adında bir mobil uygulaması da bulunan Face.com, mobil uygulamalara oldukça önem veren Facebook için bulunmaz bir nimet olarak göze çarpıyor.

  Tüm bu özellikler ele alındığında, Facebook'un kendisine bir hayli faydalı olabilecek bu şirketi alması kaçınılmaz görünüyor
 2. Özberk
  Yeni Üye

  facebok büyümeye devam etiikçe bir çok ünlü olmaya başlayan site ve programı bünyesi altına almaya başladı.önce küçük siteleri alan facebook sonra dünyanın en ünlü mesajlaşma programı olan whatsapp'ı satın aldı ve şimdide face.com'u satın aldı.
+ Yorum Gönder