+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Nijerya Telekomünikasyon Uydusu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Nijerya Telekomünikasyon Uydusu
  Nijerya Telekomünikasyon Uydusu hakkında bilgi


  Yeni Çin Haber Ajansının bildirdiğine göre, Nijerya Telekomünikasyon Uydusu (NIGCOMSAT-1) yerel saatle 00:01’de (TSİ 19.01) ülkenin güneybatısındaki Siçuan eyaletinde bulunan Şiçang Uydu Fırlatma Merkezinden "Uzun Yürüyüş 3: Çangçıng" adlı taşıyıcı füze uzaya gönderildi.

  Bunun Çin’in füze, uydu ve fırlatma desteği sağla¤¤¤¤¤, uluslararası alanda yaptığı ilk ticari uydu hizmeti olduğu bildirildi. Ayrıca, Uzun Yürüyüş tipi roketlerle 98. fırlatış gerçekleştirildi.

  Kapsama alanına Afrika kıtasıyla Orta Doğu ve Avrupa’nın güneyinin bir kısmını alacak olan uydunun 150 bin Nijeryalıya iş olanağı yaratacağı ve Nijerya’da internet kullanımında yıllık 95 milyon ABD doları, telefon giderlerinde de 660 milyon ABD doları tasarruf sağlayacağı ileri sürüldü.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  artık bir çok dünya ülkesi yayınlarını yapmak veya telefon gibi telekominikasyon işleri için uzaya uydu gönderiyor. bu ülkelerden biride nijerya.nişerya ilk telekominikasyon uydusunu çin uzay üssünden fırlattı. bir çok ülkenin uyduları çinden fırlatılıyor.
+ Yorum Gönder