+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Japonlardan Sesle Çalışan Otomobil Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Japonlardan Sesle Çalışan Otomobil
  Japonlardan Sesle Çalışan Otomobil

  JAPONLARIN teknoloji alanında sınır tanımayan yükselişi sürüyor. Japonya’nın zeki tasarımcıları, şimdi de uzay çağı teknolojisi andıran bir yeniliğe imza atarak sesle çalışan akıllı otomobiller üretti.

  Yedek parça üreticisi Fujita Rashi Kogyo Co. Şirketi, bir zamanlar zevkle izlenen “Kara Şimşek” dizisini andıran bu müthiş otomobili dün Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da düzenlenen, JETRO ASEAN Otomobil Yan Sanayii Sergisi’nde tanıttı. “Kara Şimşek” Kit’e oldukça benzeyen, hatta ondan esinlenerek tasarlanmış olması muhtemel harika araç, sürücüsünün sesli komutlarını tanıyor. Aldığı emre göre de, teyp, saat, kapı kilidi ve pencereleri kontrol ediyor. Bu tür otomobillerin seri üretime geçmesi ve yaygınlaşması, seyahat sırasında radyoda kanal aramak ya da pencereyi açmaya çalışmak gibi, bilhassa süratli giderken tehlikeli olabilecek durumları minimum düzeye indirebilecek.
 2. Özberk
  Yeni Üye

  japonlar dünyanın teknoloji devleridir. japonlar her gün bir sürü teknoloji bulmakta ve insanların hayatını kolaylaştırmaya çalışmaktadır. japonlar bu seferde sesle çalışan araba yapmışlar. bu araba her şeyi sesle yapıyor. örneğin '' motor çalış'' deyin ve motor çalışsın
+ Yorum Gönder