+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Aveada Gizli Aramalara Kapatma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Aveada Gizli Aramalara Kapatma
  Aveada Gizli Aramalara Kapatma

  Avea online işlemler üzerinden telefon numaranız ve şifreniz aracılığı ile hattınızı gizli numaralardan gelen aramalara kapatabilirsiniz. Gizli numara ile sizi arayan kişilere, sizin gizli numaralardan çağrı kabul etmediğiniz bilgisi verilecektir.

  Yine ayrıca Avea’da gizli numara engelleme işlemini aktif etmek için wap.avea.com.tr “İşlemler” menüsü altındaki “Hattınızla İlgili İşlemler” menüsünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  Avea’da gizli aramalardan gelen çağrıların size ulaşmasını engellemenin bir diğer yolu da telefonunuzdan *253# tuşlarına bastıktan sonra arama tuşuna (yes tuşu) basmaktır. Arama gerçekleştikten sonra hattınız gizli numaradan gelen çağrılara kapanacaktır ve artık kimse sizi gizli numaradan arayamayacaktır. Tekrar hattınızı gizli numaralardan gelen çağrılara telefonunuzu açmak isterseniz *253# tuşladıktan sonra arama yapmanız yeterli olacaktır.
  Gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek veya alabilmek için *253# yazarak arama yapmanız yeterli.
  *253# ye arama yaptığınızda, gizli numaralardan çağrı engelleme servisi mevcut durumunu değiştirecek (aktif ise deaktif, deaktif ise aktif olacak) ve telefon ekranınızda ilgili bilgiyi görebileceksiniz.
  Son olarak Avea’da gizli numaraları engellemenin bir diğer metodu telefonunuzdan *100# tuşlarına bastıktan sonra arama tuşuna basarak Avea İşlemler menüsüne ulaşmaktır. Avea işlemler menüsü aracılığı ilede hattınızı gizliden gelen aramalara kapatabilirsiniz.
 2. Acil

  Aveada Gizli Aramalara Kapatma isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder