+ Yorum Gönder
Elektronik ve Teknoloji ve Bilim ve Teknoloji Forumunda Bilgi Ve Iletişim Araçları Nerelerde Kullanılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bilgi Ve Iletişim Araçları Nerelerde Kullanılır
  bilgi ve iletişim araçları nerelerde kullanılır 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Bilgi Ve Iletişim Araçları Nerelerde Kullanılır Kısa Bilgi


  Kısaca özetlersek;


  1. Habercilik; dünyada ve ülkemizdeki gelişmeleri en hızlı ve en doğru bir biçimde topluma aktarmak kitle iletişim araçlarının ana görevidir. Ancak, bunların tarafsızlığı önemlidir.


  2. Kamuoyu oluşturma; toplumu ilgilendiren konularda, değişik siyasal ve bilimsel görüşlerin serbestçe ortaya atılıp tartışılması, demokratik yönetimde önemli bir etken olan kamuoyu oluşturulmasına yol açar.

  3. Siyasal sürece katılma ve denetleme; Toplumu belli konularda bilgili kılmak, toplumun o konuda söz sahibi olması demektir.


  Toplum, yönetimin uygulamaları hakkında ne derecede bilgi sahibi olursa, o derecede uygulamayı denetleme yetkisine sahip olur. Bu bir anlamda siyasal veya demokratik katılımı da beraberinde getirir.

  4. Eğitim; kitle iletişim araçlarının, toplumsal sorunların çözümlenmesi, gereksinimlerin karşılaması için, gerekli olan ve örgün eğitim yoluyla elde edilemeyen veya elde etme olanağı bulunamayan bilgi ve becerinin kazanılmasındaki etkisi büyüktür.
  5. Ulusal bütünlüğün sağlanması; yeterli eğitim hizmeti götürülemeyen bölgelerdeki bireylerin, kitle iletişim araçlarıyla aydınlatılması, ulusal bütünlüğün sağlanmasında önemli rol oynamaktadır

 3. Ziyaretçi
  valla iyi canim forum iyi begendim sevdim biraz yani guzeldi
+ Yorum Gönder


iletişim araçları nerelerde kullanılır,  iletişim nerelerde kullanılır,  bilgi ve iletişim teknolojileri nerelerde kullanılır,  iletişim araçları neden kullanılır,  iletişim araçları ve bunları nerelerde kullanılır