+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Bit nasıl ve ne kadar zamanda bulaşır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Bit nasıl ve ne kadar zamanda bulaşır  Bitler ne şekilde bulaşabilirler  Bit kişiden kişiye çok çabuk geçen parazittir. Bit bulunan ortamdan ya da bitlenmiş kişinin eşyalarını kullanmakla ve yakın temasla rahatlıkla bulaşır. Aynı zamanda toplu yaşam alanlarında da bitler rahatlıkla insanlar arasında yayılırlar 2. Mesport
  Moderators

  Bitlerin bulaşması nasıl olur


  Bitler çabuk bulaşır mı?  Bit çok hızlı çoğalan ve insandan insana çabuk çoğalan bir parazittir. Bit olan insanın eşyaları kullanıldığında, bit diğer kişiye bulaşır. Aynı zamanda toplu yaşam alanlarında da bit yayılır. Yatakhane, hapishane, askeriye vb yerlerde bit hızla dağılabilir.

 3. Sibel
  Devamlı Üye
  Bitlerin bulaşması ile ilgili bilgiler


  Bitler hangi yollarla bulaşabilir
  Bitlenmenin yaygın olarak düşünüldüğü gibi pislikle bir ilgisi yoktur; aslında bit temiz, Sağlıklı saçı, kirli saça tercih eder. Yetişkin ya da çocuk, herkes bitlenebilir. En yaygın belirtisi, başın ve ensenin şiddetle kaşınmasıdır. Saç biti son derece bulaşıcıdır. Tarak, fırça, eşarp, yastık, şapka ve tüylü oyuncaklar gibi paylaşılan kişisel eşyalar ile yayılırlar. Tekrarlanan salgın riskini azaltmak için bu eşyaları paylaşmaktan kaçınılmalıdır.
+ Yorum Gönder


saça gelen bit ne kadar zamanda ürer