+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Kene ısırması sonucu oluşan hastalıklar öldürücü olur mu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Kene ısırması sonucu oluşan hastalıklar öldürücü olur mu
  Kene ısırması sonucu oluşan hastalıklar öldürücü olur mu


  Eğer kene ısırırsa ölürmüyüz?  Kene ısırması sonucu oluşan hastalıklar öldürücü olabiliyor. Özellikle yaz aylarında bununla ilgili birçok haber yayınlanmıştır.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Kene ısırması sonucu ne olur


  Ölümcül yanları var mıdır?


  Kene insan ve hayvan vücuduna yapıştığı zaman ondan kurtulmak çok zor olur. Kesinlikle Kene insan ve hayvan vücudundan bilinçsizce koparılmamalı. Kenenin canı acıdığı zaman ve Kene tehlike his ettiği zaman hemen üzerine yapıştığı canlının vücuduna kusar ve o canlıdan ayrılır. İnsan üzerinde bulunan Keneyi çıkarmak için mutlaka sağlık kuruluşundan yardım ve destek almak gerekir. Ferdi müdahale ölümle sonuçlanabilir.
  Keneden kurtulmanın tek yolu ilaçlamadır. Kene ilaçlaması için 7 gün 24 saat bize ulaşabilirsiniz. Kene ilaçlaması hem çok zordur hem de çok tehlikelidir. İlaçlama eğitimi almamış ve ilaçlama konusunda uzman olmayan kişilerin ilaçlama yapmaları doğru değildir. Ferdi olarak Kene ilaçlaması yapmayın veya korsan kişilere ilaçlama yaptırmayın. Kene ilaçlamasında kullanılan ilaçlar genellikle yoğun kokulu ve sıvı ilaçlardır. Tüm ilaçlamada kullanılan ilaçlar şirketimiz bünyesinde çalışan ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmaktadır.


+ Yorum Gönder