+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Ev içinde yaşayan mite Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Ev içinde yaşayan mite
  Ev içinde yaşayan mite hakkında bilgiler


  Miteler ev içinde nasıl yaşar
  Ev içinde yaşayan mite nemin ve sıcağın olduğu tozlu ortamları tercih eder. Özellikle yün yastık, yorgan, battaniye, halı ve yünlü olan tüm kumaşlarda barınır. Mite çocuklarımızın severek oynadığı pelüş oyuncaklarda da rahatlıkla barınır.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Ev içinde yaşayan miteler ile ilgili bilgi


  Ev içinde yaşayan mitelerin zararları


  Mite canlısı ev ortamında tozlu yerlerde ve pis yerde çok sayıda barınır. Genellikle Mite ( toz akarı ) evlere de halı üzerinde, pelüş oyuncaklar, yatak ve yorganlar üzerinde daha sık rastlarız. Mite ( toz akarı ) evlerde insan derisi ve hayvan derisi döküntüleri ile organik maddelerin kırıntıları ile beslenir. Mite canlısı 8 ayaklıdır ve gözleri çoğu türünde körelmiş bir yapıdadır. Miteler evlere dağınık halde bulunurlar fakat bazen deri kırıntısı ve organik besin üzerinde koloni oluştururlar. İnsanların 1gr derisi milyonlarca miteye yeter ve hatta artar bile. Mite (toz akarı ) nin insana verdiği en büyük zarar ve sıkıntı insanı hasta etmesidir. Miteözellikle bebekler üzerinde etki eder. İnsanlara astım ve bronşit mikrobu bu canlılar tarafından bulaşır. Mite (mayt) yaşadığı ortama günde yaklaşık olarak 20 - 30 defa dışkı bırakır ve bu dışkı ile birçok mikrobu evlerimize salar.
  Evinde Mite (mayt) bulunan kişiler bazen anlamsızca kaşınır ve sebebini bulamaz. İşte bu canlıların insan derisi üzerinde olup deriden içeri girmeye çalışmalarından dolayıdır. Bu durumda elinize bir büyüteç alın ve yatağınıza ve halılarınıza bakınMite canlısını çok rahat görebilirsiniz.

+ Yorum Gönder