+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Tarantula Nedir Ve Hakkında Tüm Merak Edilenler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Tarantula Nedir Ve Hakkında Tüm Merak Edilenler
  Tarantula ile ilgili bilgiler


  Tarantulanın özellikleri  Tarantula Yuvalarının yakınından geçen diğer böcek ve Tarantulaleri avlayarak beslenirler. Tarantulalar pasif avcılardır. Yalnız geceleri yuvaları dışında görülürler. Ancak yaz sonu ve sonbaharda, erkek tarantulalar çiftleşecek dişi bulabilmek için yuvalarından çok uzaklara gidebilir ve rastlantı sonucu garaj, bodrum gibi kapalı mekanlara girebilirler. Toprak içerisinde veya yerdeki malzemelerin altında yuvalanırlar. Tarantulalar tehlikeli değillerdir ve yavaş hareket ederler. Vücutları bir fırça veya sopa yardımıyla yönlendirilip bir kutu içerisine alınabilir ve evden uzak bir noktaya bırakılabilirler.

 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Tarantula nasıl bir hayvandır


  Tarantula hakkında bilgiler


  Bu örümcek türünün genel görüntüsü etlidir. Toplamda 8 bacağı vardır. Büyüklükleri 2 ila 10 cm arasında değişir. Bacak boylarının 25 cm'ye kadar olduğu cinsleri vardır. Yüzyıllardır yaşayan yaklaşık otuz beş bin örümcek türü içinde yaklaşık 800 ayrı tarantula türü vardır.

  Kahverengi tonlarında ve mavi renkte olanların yanı sıra çok değişik renklerde bir çok türe rastlanır.
  Tarantulalar birer pet hayvanı olarak beslenebilse de unutulmaması gereken en önemli şey bu hayvanların saldırgan ve zehirli olduklarıdır. Elle almak tehlikelidir.+ Yorum Gönder


tarantula nedir,  Tarantula hakkında bilgi ,  tarantula hakkinda bilgiler