+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Sivrisinek nasıl çoğalır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Sivrisinek nasıl çoğalır
  Sivrisineklerin nasıl çoğaldığı ile ilgili bilgi


  Sivrisineklerin üremesi nasıldır  Sivrisinek yumurtlama sistemi ile çoğalır. Dişi sivrisinek çiftleşme zamanında havada uçarken kanatlarından çıkardığı farklı sesle erkek sineği etkiler. Erkek sivrisinek antenleriyle bu sesi çok uzak alandan dahi duyup algılar, daha sonra dişi sivrisineğin olduğu alana doğru uçar. Erkek sivrisineklerde bulunan dişi sivrisineği havada tutmasına yardımcı olan organları vardır. Bu organlar ile sivrisinekler birbirine tutunup çiftleşme gerçekleşir. Dişi sivrisinek bu çiftleşme ile vücudunda bulunan özel bir kese sayesinde bu spermleri haftalar boyu saklar ve yaklaşık 400 kadar döllenmiş yumurta yapar.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Sivrisineklerin nasıl çoğaldığı hakkında bilgi


  Sivrisinekler hangi yolla çoğalır


  Sivrisinek diğer böceklerde olduğu gibi yumurta ile çoğalır. Sivri sinekler çiftleştikten sonra nemin ve suyun bulunduğu ortama yumurtasını bırakır. Sivrisinek yumurtası bu ortamda açılır ve larvalaşır. Çıkan larvaların suya çok ihtiyacı vardır. Belli bir süre sonra olgunlaşır ve hemen uçarak beslenir.
+ Yorum Gönder


sivrisinek nasıl ürer,  sivrisinekler nasıl ürer,  sivrisinekler nasıl çiftleşir,  sivrisineklernasilurer,  sivrisineklerin uremesi,  sivrisinekler nasıl çoğalır