+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Akrep ısırmasında ne yapmalıyız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mineli
  Devamlı Üye

  Akrep ısırmasında ne yapmalıyız
  Akrep ısırmasında yapılması gerekenler ile ilgili bilgi


  Akrep insanı ısırdığında ne gibi bir tutum sergilemeliyiz  Akrep ısırmasında ilk etapta kesinlikle hastaneye başvurmalıyız ve tedavi görmeliyiz. Unutmamamız gereken tek şey akrep zehirlidir ve akrep sokması sonucunda ölümler olmuştur.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Akrep ısırmasında yapılması gerekenler hakkında bilgi


  Akrep ısırmasında ilk müdahaleler nelerdir


  Akrep sokması sonrası sokulan yerin 3-4cm yukarısı sıkıca bağlanmalı, kalbe giden kan akışı yavaşlatılmalı, akrebin soktuğu bölgeye soğuk baskı uygulanmalı, hareket edilmemeli, yara temiz tutulmalıdır, panzehir çok ciddi olmayan durumlarda uygulanmamalı, çocuklarda akrep sokması durumunda, 24–48 saat arası hastanede gözetim altında tutulmalıdır.
 3. Harbikız
  Devamlı Üye
  Akrep sokmasının çözümü nedir

  Akrep; sıcak ve nemli yerlerde yaşayan, kıvrık ve kalkık kuyruğuyla zehirli bir iğnesi olan böcektir. Akrep soktuğunda yapılacak ilk iş; soktuğu yerin altını ve üstünü sıkıca bağlamaktır. Sonra; iğnenin bulunduğu yer, iki parmak arasına alınıp, kan akıncaya kadar sıkılır ve üzerine amonyak sürülür.
  Tedavi için gerekli malzeme : 1- Domates. 2- Sirke ve Sarımsak
  Hazırlanışı : 1- Olgun bir domates, tam ortasından kesilir ve akrebin soktuğu yere temiz bir bezle bağlanır. 2- Sokulan yer steril bir jiletle kanatılıp, emilir. Sirke ile yıkanır. Sarmısak lapası bağlanır.
+ Yorum Gönder