+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Kahverengi Çizgili Hamamböceği Supella longipalpa Brown Banded Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kahverengi Çizgili Hamamböceği Supella longipalpa Brown Banded
  Kahverengi Çizgili Hamamböceği hakkında bilgiler  Özellikleri

  Boy: 1.50 cm
  Renk: Erkeği açık kahverengi. Dişinin koyu kahverengi kanatları olabilmektedir. Alman hamamböceklerinden kalkanlarının hemen gerisinde, kanatlarının tabanındaki çapraz iki açık çizgi ile ayırt edilirler.

  Davranışları

  Tüm hamamböcekleri gibi, zamanlarını yarık ve çatlaklarda geçirir, karanlık olduğunda yiyecek ve su aramaya çıkarlar. Organik olan her şeyi, hatta kitapların organik yapıştırıcılarını bile yerler.

  Yaşam Alanları
  Genelde evlerde ve konaklama tesislerinde görülürler. Rutubetsiz ortamlara dayanıklı olduklarından, yatak odası, dolap ve kütüphanelerde de yaşarlar.

  Mücadele İpuçları
  Tüm hamamböcekleri yiyecek, su ve barınak ihtiyacı duyarlar. Bunlardan herhangi biri sınırlandırıldığında çoğalmaları engellenmiş olur.

  Otaş gibi profesyonel uygulayıcı firmalar tarafından, böcekleri saklandıkları yerlerden çıkarıcı ürünler daha sonra da kalıcı ve uzun etkili ilaçlar ile uygulamaları yapılmalıdır 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Kahverengi çizgili hamamböceği resimleri  ahverengi-izgili-hamamb-ce-i-resimleri3.jpgahverengi çizgili hamamböceği resimleri1.jpgahverengi çizgili hamamböceği resimleri2.jpg
+ Yorum Gönder