+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Theraphosidae Ailesi (Tarantula) Özellikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Theraphosidae Ailesi (Tarantula) Özellikleri
  Theraphosidae Ailesi (Tarantula)hakkında bilgiler


  En belirgin özellikleri nelerdir  Tarantula olarak bilinen örümcekler arasında birçok tür bulunmaktadır. Bu türlerin çeşitli özellikleri mevcuttur. Her birinin doğal yaşam alanaları farklıdır. Ayrıca bazıları da zehirlidir. Bu yazımızda sizlere Theraphosidae ailesinden bahsedeceğiz.

  Theraphosidae, genel olarak Kuzey ve Güney Amerika’da yaşayan, iri ve vücudu kıllarla kaplı örümcek familyasıdır. Yaklaşık 900 türü vardır.

  Theraphosidae ailesi yaklaşık 800 türü içerisinde bulundurmaktadır ve genel özellikler şöyle sıralanabilir.

  1-8 adtebacak
  2 kol (pedipalp)
  2 diş
  Vücudu kaplayan annen tüyler

  Theraphosidae ailesinin canlıları genel olarak nemli gölgelik alanlarda, ağaç kovuklarında, taşların altlarında vb. yerlerde yuva yaparlar.

  Üstelik oldukça zehirlidirler.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Theraphosidae Ailesi (Tarantula) nasıl hayvanlardırlar


  Theraphosidae Ailesi (Tarantula) ile ilgili bilgi


  Theraphosidae, genel olarak Kuzey ve Güney Amerika'da yaşayan, iri ve vücudu kıllarla kaplı örümceğimsi familyasıdır. Yaklaşık 900 türü vardır.Yaşam alanları bilindiği kadarıyla kutuplar ve Avustralya haricindeki her kıtada yaşayan o kıtalara özel türler bulunmaktadır.Yaşadıkları bölgeler yağmur ormanları, çöllere yakın bölgeler, çayır vb. gibi çeşitlilik gösterebilirler ancak bu alanlardaki ortak özellik nemlilik, karanlık ve saklanabilecekleri oyuklar, kayalar vb. cisimelerin olmasıdır.
  Besin olarak genellikle bulabildikleri boylarına uygun böcekleri yerler. Ancak bazı büyük türlerin yetişkinlik dönemlerinde fare, kuş gibi hayvanları yakaladıkları görülmüştür.
+ Yorum Gönder