+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Kırmızı Bacaklı Meksika Tarantulası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kırmızı Bacaklı Meksika Tarantulası
  Kırmızı bacaklı Meksika tarantulası hakkında bilgiler


  Kırmızı bacaklı Meksika tarantulasının özellikleri

  Evcil olarak beslenen tarantula türlerinden birisi de “Kırmızı Bacaklı Meksika Tarantulası’dır.” Bu tarantula türüne aynı zamanda Meksikalı kırmızı bacaklı örümcek te denilmektedir. Sizlere kısaca Kırmızı Bacaklı Meksika Tarantulası hakkında bilgi vereceğiz.

  Meksikalı kırmızı bacaklı örümcek (Brachypelma smithi), Meksika’da Sierra Madre Occidental ve Sierra Madre del Sur Dağları aralıklıklarında ve batı taraflarında yaşayan bir tarantula türüdür. Bunlar genellikle 25 yıl civarlarında yaşarlar.

  En olgun Meksikalı kırmızı bacaklı zehirli örümceğin; siyah bacakları ve eklemleri üzerinde turuncu yamaları, bacak kısmı turuncu ve kırmızıdır. Deri ardından renkleri çoğalmaktadır. Turuncu – kırmızı bölümler ise kırmızı bölümlere göre çok daha koyu ve siyah içeriklidir. Bir yetişkin dişisi, yaklaşık 6-7 inç, (15-18 cm), ağırlığı ise yaklaşık 15-16 gramdır.

  En vahşi hayvanlar, küçük bir kertenkele veya küçük bir kemirgen yemek için ve zehir ile tedavülden neredeyse her türlü hayvan onun yemidir. Evcil olarak veya yavru iken küçük bir sinek, bile yerler.

  Meksikalı kırmızı bacaklı örümcek, bazıları oldukça uysal türlerdir. Bu, inanılmaz renk ve etkileyici boyutu birleştiğinde, bir çok popüler evcil hayvanlar arasında olur
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Kırmızı bacaklı Meksika tarantulası resimleri

  Kırmızı bacaklı Meksika tarantulası resimleri1.jpgKırmızı bacaklı Meksika tarantulası resimleri2.jpgKırmızı bacaklı Meksika tarantulası resimleri3.jpgKırmızı bacaklı Meksika tarantulası resimleri4.jpg
+ Yorum Gönder


Kırmızı bacaklı Meksika tarantulası,  kırmızı bacaklı örümcek,  brachypelma smithi