+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Tarantula Irkları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gebzeberkay
  Devamlı Üye

  Tarantula Irkları
  Tarantula ırkları hakkında bilgiler


  Tarantula ırkları hangileridir  Acanthoscurria Brocklehursti

  36 türü kapsayan geniş bir tarantula cinsidir, tamamı Güney Amerika ve Karaiplerde yaşar. Ağrılıklı tercih ettikleri doğal yaşam alanları nemli yağmur ormanı bölgeleridir. Genelde parlak renklere sahip olmayan, kahverengi, siyah ağırlıklı tonlarda olan agresif ve büyük tarantulalardır. Özellikle Acanthoscurria Geniculata ve Acanthoscurria Brockelhursti gibi türlere teraryumlarda sıklıkla rastlanır.

  Doğal Yaşam Alanı: Brezilya (Yer türü)
  Yetişkin Gövde Uzunluğu: 9 cm
  Türe Özgün Davranış Biçimi: Diğer Acanthoscurria türleri gibi saldırgan ve agresif bir türdür. Kendini müdafaa etmek için bombalar. Karın bölümü yem yemekten patlayacak gibi büyümüş olsa da, önüne gelen böceğe aynı iştahla saldırır. Ortalıklarda gezinmeyi sever.
  Bakımı: En az 40x30x30 (UxGxY) boyutlarında teraryum, içerisinde çok kazdığı ve hareketli olduğu için 10 cm civarında toprak ve yuva yapabileceği ağaç kabuğu bulundurulmalıdır. Isı yazın 25-27, kışın 16-18°C, bağıl nem ise 60% civarında tutulmalıdır.

  Acanthoscurria Geniculata

  Doğal Yaşam Alanı: Brezilya (Yer türü)
  Yetişkin Gövde Uzunluğu: 9-10 cm
  Türe Özgün Davranış Biçimi: Oldukça saldırgan ve agresif bir türdür. Rahatsız edildiğinde ısırmak için saldırır ya da bombalar. Yetişkin dişiler 10 cm uzunluğa erişebilirler, aktif tarantulalardır saklanmayı sevmezler. Geniş alana ihtiyaç duyarlar.
  Bakımı: En az 40x30x30 (UxGxY) boyutlarında teraryum ve içerisinde saklanabileceği bir mağara bulundurulmalı ve su ihtiyacı için birkaç günde bir teraryumunun bir köşesine su püskürtülmelidir. Isı yazın 25-27, kışın 16-18°C, bağıl nem ise 60% civarında tutulmalıdır.

  Aphonopelma Bicoloratum

  Doğal Yaşam Alanı: Meksika (Yer türü)
  Yetişkin Gövde Uzunluğu: 5 cm
  Türe Özgün Davranış Biçimi: Görünümü Brachypelma Boehmei'yi andıran oldukça sakin, küçük bir yer türüdür. Bombalayan bir tür olarak bilinmesine rağmen, genelde kaçmayı tercih eder. Teraryumda sıklıkla ortalıklarda görünür.
  Bakımı: 20x30x30(UxGxY) boyutlarında bir teraryum yeterlidir. Teraryumun kuru (Yaklaşık %60 bağıl nem) tutulması gerekir. Bunun yanısıra su içebileceği bir kap bulundurulmasında fayda vardır. Gündüzleri 25-30°C, gece ise sıcaklık daha düşürülebilir.
 2. Sibel
  Devamlı Üye

  En farklı Tarantula fotoğraflar


  tarantulairklar1.jpgtarantulairklar2.jpgtarantulairklar3.jpgtarantulairklar4.jpg
+ Yorum Gönder