+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda oryantal hamam böceği ilaçlama hakkında detaylı bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  oryantal hamam böceği ilaçlama hakkında detaylı bilgiler
  Oryantal hamam böceği hakkında bilgiler


  Oryantal hamam böceği resmi
  hamam bocegi ilaclama.jpg


  Oryantal Hamam Böceği-Kara fatma

  Oryantal hamam böceği halk arasında karafatma olarak bilinen ve en hızlı üreyen hamam böceği türüdür. Yapı olarak oval biçimli, siyah veya çok koyu kahverengidir. Boyları 25-30 mm arasındadır. Erkeklerin kanatları işlevsel iken dişilerin kanatları ise körelmiştir. Ana vatanı Asya olan bu haşere çeşitli yollarla tüm dünyaya yayılmayı başarmışlardır. Erkeklerinin iki kahverengi kanadı vardır. Oryantal hamam böcekleri yuvalarını bodrum, lağımlar ve ev içlerinde kısacası uygun ısıya sahip tüm alanlara yapabilirler. Ömürleri ortalama olarak 6 aydır. Bu haşereler gıda ve sıcağa ihtiyaç duydukları için insanların yaşadığı tüm alanlarda görülürler. Bu haşere gündüzleri zamanın büyük bölümünü yuvalarında geçirir. Karanlığı severler ve bu yüzden geceleri ortaya çıkarlar. İlaçlara karşı oldukça dirençlidirler. Bilinçsizce yapılan amatör mücadelede ilaca karşı bağışıklık sistemlerini geliştirmektedir.
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Oryantal hamam böceği sorununu nasıl kökten kaldıra cam diyorsanız böcek ilaçlama ofisleriyle görüşüp evinizi komple ilaçlamanız gerekmektedir.
+ Yorum Gönder