+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Sinek, karasinek ne ile beslenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Sinek, karasinek ne ile beslenir
  Sinekler ve karasinekler nasıl beslenir

  karasinek neyle beslenir.jpg

  Sinek küçük kanatlı hayvanlar gurubunun birer üyesi olup dünyanın her yerinde ve her kıtasında bulunur. Çok pis olan Sinek ve karaSinek, insanlara mikrop bulaştırdıkları için hiç sevilmeyen hayvanlardır. Sinek ve karaSinek aynı haşere gurubunun farklı birer türleridir. Bu canlıların özelikleri aynıdır. Genel olarak bunların renkleri ve büyüklükleri farklı olduğundan bu Sinekleri birbirinden ayırt etmek daha kolay olmuştur. Sinekler küçük yapılı hayvanlar olup boyları 1 - 2cm kadardır. Sinek ve Karasinekler beslenmesinde hem bitkilerle beslenirler hem de hayvansal gıdaları yerler ve hayvanların kanını emerler. Beslenmesinde insan ve hayvanların yiyemediği en pis yiyecekleri dahi yerler. Çöplüklerde ve ölü hayvan leşlerinden de çokça beslenirler.
  Sinek çok çabuk üreyen ve çok sayıda çoğalan bir haşere türüdür. Besin bulduğu ortamda yaptığı ilk iş yumurta bırakmaktır. Sinek bir defada 200'e yakın yumurta bırakır. Buda Sineklerin ne kadar çok çoğaldığının bir göstergesidir. Sinek ve kara Sinek yumurtası aynı gün içinde açılır ve larvalaşır. Sinek larvaları en fazla bir hafta içinde uçan bir Sinek olarak kendini tamamlar. Sinek haşeresi çok beslenir ve çok sayıda dışkı bırakır. Sinek genellikle 5 - 10 dakikada bir etrafa pislerler bu bakımdan etrafımızı mikrop yuvası haline getirirler. Sinekleri kontrol altına almak çok zordur. Bu haşereler birçok pisliğe konduktan sonra yiyeceklerimize konarak veya bizleri ısırarak bizlere birçok mikrobu ve hastalığı taşırlar. Sineklerden insanlara geçen mikroplar ve bulaşan hastalıklar şunlardır:
  Tifüs, gıda zehirlenmeleri, sıtma, kolera, verem, alerjik hastalıklar, cilt hastalıkları, dizanteri gibi birçok mikroplar ve hastalıklar Sinek haşeresi ile bizlere bulaşmaktadır.
  Sinek ve karaSinekten kurtulmanın tek yolu profesyonel ilaçlama firması tarafından ilaçlama yapmakla olur. Sinek ve karaSinek ilaçlamasında sineğin bulunduğu ortama bağlı olarak farklı ilaçlama yöntemleri kullanılır.
  Sinek ilaçlamada ya sisleme ve buharlama yöntemi kullanılır ya da boyama yöntemi kullanılarak yapılmaktadır. 2. Emine
  Devamlı Üye

  Sinek ve Karasinekler çok benzerlik gösterir. Her ikisi de kan emer, çöplerden besin toplarlar. Nerede iğrenç, mikrop şeyler varsa yerler. Bu yüzden insanlar onları evden uzaklaştırmak için ilaçlama yaparlar. Özellikle ölü hayvanların etlerini yerler.
 3. Abdulnasır
  Devamlı Üye
  karasinek sinekten biraz daha büyük olup işlevleri aynıdır.insanın temiz kanını emip virüs salgıyorlar.sinekeler daha çok çöplülerde leşlerin üzerinde ve daha çok ölü hayvanın üzerindedirler.buda onların yaşam biçimi.
 4. Ziyaretçi
  muzlu,cikolatili sutude icerler.denedim..

 5. Ziyaretçi
  sinekler ne yer

 6. Ziyaretçi
  Pislikleri ve çöplükleri beslenme kaynağı olarak kullanan sinekler, hastalık yayan bir canlı olarak düşünülür. Hâlbuki bu büyük bir yanılgıdır. Çünkü kendilerine temizlik görevi verilen sinekler, hakikatte ekosistemin sağlık memurlarıdır. Gıdalarını alırken mikroorganizmaları da yiyerek onları tesirsiz hâle getirir; sahip oldukları sindirim enzimleri, sineklerin bu ehemmiyetli vazifeyi îfa etmesinde rol oynar. Diğer yandan sinekler kendilerini de temizleyebilen canlılardır. Bu itibarla sineklerin öldürülmesinin ne derece vahim bir hâdise olduğu unutulmamalıdır.

 7. Ziyaretçi
  Bence eminenin dedigini katiliyorum.bizim yiyemediklerimizi karasinek veya bircok

 8. Ziyaretçi
  Sinekler gübre çamur ve pis su yer içer

+ Yorum Gönder


sinekler ne yer,  sinek ne yer,  Kara sinekler ne yer ,  sinek ne ile beslenir,  sinekler ne ile beslenir,  sinekler neyle beslenir