+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Böcek Alemi Forumunda Örümcek ile ilgili kısa bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Örümcek ile ilgili kısa bilgiler
  örümcek ile ilgili kısa bilgiler nelerdir 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Örümcek hakkında kısa bilgiler

  Eklem bacaklılar grubunda incelenen ve yapı olarak diğer haşerelerden farklı özelliklere sahip olan bu canlıları yakından incelediğimizde genel yapıları hakkında detaylıca bilgi sahibi olmamıza yarar sağlamaktadır.
  Örümcek yapısı 8 adet ayakları vardır. Ayakları üzerinde bulunan tüyler örümceğin duyu organıdır. Başında 2 adet pentakül denen antene benzeyen bir çift organ bulunur. Genelde erkeklerde bunlar çiftleşme organı olarak görev yapar. Ayrıca bu antenler sayesinde yönlerini ve besinlerinin yerlerini belirlerler.

  Baş kısımlarında 2 çift çok keskin gözler vardır. Bunlardan hariç vücudunda 6 çift basit göz vardır ve diğer hayvanlardan farklı solunum yapmaktadırlar. Gövdesinin altında bulunan solunum organları balık solungacına benzer. Sıcak mevsimlerde dünyanın her ülkesinde rahatlıkla yaşarlar ve boyutları değişiklik göstermektedir. Her örümcek türü kendine has bir yapısı ve şekli vardır. Büyüklükleri türlerine bağlı ve yaşadığı yerlere bağlı olarak değişir.

  Dünya üzerinde 70 bine yakın örümcek türünün yaşadığı sanılmaktadır. Yaşadığı alana ve beslenme şekline bağlı olarak farklı etkideki zehirlere sahiptirler. Beslenebilmek için ağ örerler ve ağına düşen canlıyı önce sokar ve zehirler daha sonra bundan beslenir. Ağız kısmında 2 adet kıskaca benzer zehir çengeli bulunur. Ağın üzerine herhangi bir canlı düştüğünde bu canlıya saldırır ve zehrini buna akıtır.

 3. Ziyaretçi
  Örümcekler kış uykusuna yatar mı ?
 4. Fatma
  Administrator
  Örümcekler kış uykusuna yatar mı ?
  Örümcekler kış uykusuna yatmaz.

+ Yorum Gönder


örümcekler hakkında bilgi,  örümcek hakkında bilgi,  örümcek ile ilgili bilgiler,  örümcek hakkında kısa bilgi,  örümcekler hakkında kısa bilgi,  orumcekler hakkinda bilgi