+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Mide kanseri ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Mide kanseri ile ilgili bilgi
  MİDE KANSERİ HAKKINDA BİLGİ

  MİDE KANSERİ:
  Mide kanseri genellikle 45-60 yaşlarında görülmektedir. Erkeklerde kadınlara nazaran bir kat daha fazla görülmektedir. Mide kanserinin en önemli sebebi beslenmedir. Yiyecekler içinde bulunan çeşitli kansorejenler, pişirme şekilleri, yiyecekler ve içeceklerin çok sıcak veya çok soğuk içilip yenilmesidir. Ayrıca mide ülseri ,gastrit gibi hastalıklar da mide kanserine zemin hazırlarlar. Mide kanserinin belirtileri ;hazım güçlüğü,şişkinlik,dalgınlık hissi, bulantı, kusma, mide kanamasıdır. Mide kanserin tedavisinde en kesin metod ameliyatla hasta kısmın çıkartılmasıdır. Kanserin eksikliğine ve yayılma derecesine göre ameliyattan sonra radioterapi ve kemoterapi uygulanır. Tedavide elde edilecek şifa derecesi hastalığın erken veya geç teşhisine bağlıdır.
 2. Zahra
  Üye

  Mide Kanseri Midenin herhangi bir bölümünde oluşan hastalığa verilen isimdir. Genellikle Midenin küçük kısmında tümorun oluşmasıyla meydana gelmektedir ve her yıl dünya da milyonlarca insan bu hastalıktan ölmektedir. Erkeklerde Kadınlara oranla daha çok görülmektedir.
+ Yorum Gönder


mide kanseri hakkında bilgi,  mide kanseri ile ilgili bilgi,  mide kanseri hakkında kısa bilgi,  mide kanseri kısa bilgi