+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Mantar Hastalığı Aktinomikoz Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Mantar Hastalığı Aktinomikoz Nedir
  Mantar Hastalığı

  Mantarların neden olduğu hastalıklar; Genellikle hastalık yüz ve boyun bölge-sinde ortaya çıkar, çoğu kez ağız yoluyla bulaşır. İnsanda görülebildiği gibi hayvanlarda da görülebilir, ama etken olan mantar türü değişiktir.

  Hastalık Mantarları Belirtileri: Çene ile boyun bölgesinde şişkinlik ve bir süre sonra hem içten hem de dıştan iltihaplı akıntı.

  Süreci: Ortaya çıkan şişkinlikler iltihaplı bölgeler oluştururlar. Hastalık karaciğer, ince bağırsak ve akciğerler gibi organlara da yayılabilir.

  Tedavisi: Genellikle bakteriyolojik araştırmalardan sonra teşhis konabilir. En etkin tedavi penisilin uygulamasıdır. Gerektiği takdirde cerrahi müdahale ile iltihap akıtılmalıdır.
 2. Buğlem
  Devamlı Üye

  Mantarlar genellikle deride ve tırnakların altında bulunan ve sadece mikroskopla görülebilen küçük virüslerdir ve bu virüsler ayakkabılardan, elbiselerden ve ortak kullanılan eşyalardan bulaşılabiliyor.
+ Yorum Gönder


hastalık yapan mantarlar hakkında bilgi,  hastalık yapan mantarlar vikipedi,  insanlarda hastalık yapan mantarlar,  hastalık yapan mantarlar hakkında bilgi vikipedi,  hastalık yapan mantar nedir,  hastalık yapan mantarı nedir