+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Vereme Karşı 6 Yeni Aşı Umudu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Vereme Karşı 6 Yeni Aşı Umudu
  VEREM NEDİR?
  Bilimadamları tehlikeli hastalık vereme karşı 6 koruyucu aşı üzerinde çalışıyor.
  Vereme Karşı 6 Yeni Aşı Umudu Başkent Rio'da düzenlenen 3. "Vereme Dur" forumunda Aeras Global kuruluşundan Peg Willingham "6 aşı üzerinde çalıştıklarını birinin 90 yıllık BCG aşısının yerini alacağını 5'inin mevcut aşının koruma özelliğini genişleteceğini" belirtti. Dünya Sağlık Örgütü ile ortak düzenlenen 110 ülkeden 1300 kişiyi bir araya getiren forumda Willingham 4 aşı için klinik deneyler aşamasında olduklarını diğer iki aşının ise insanlar üzerinde denenmesine bu yıl başlanacağını ifade etti.
  Dünyada her yıl yaklaşık 2 milyon kişinin veremden öldüğünü hatırlatan Willingham Oxford Üniversitesi tarafından geliştirilen aşının en ileri düzeyde olduğunu gelecek yıldan itibaren bu aşının yararlı olup olmadığını görmek için 4 yıl boyunca 40 bin bebeği ve genci izleyeceklerini belirtti.
  Willingham eğer faydalı olduğu görülürse aşının 2016'da piyasaya sürüleceğini açıkladı.
  Forumda ayrıca katılımcılar hükümetlerden ve bağışçılardan krize rağmen veremle mücadele için 2015'e kadar 44 milyar dolar yardım sözünü tutmalarını istedi.
 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Verem hastalığına neden olan virüsün yıllarca varolduğu bilinir ve verem Akciğerler daha çok olmak üzere tüm organlar da bulunabiliyor. Bu hastalık yüzünden yıllardır insanlar ölüyor ancak son yıllarda tedavisi bulunmasına rağmen yine de insan ölümlerinin önüne geçilmedi.
+ Yorum Gönder