+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Menenjit Nasıl Geçer Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Menenjit Nasıl Geçer
  MENENJİT HAKKINDA BİLGİ

  Menenjit, beyin zarlarının iltihaplanmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır. Kafatası zedelenmeleri veya orta kulak hastalığı sonucu beyin zarları iltihaplanabilir. Kanla gelen mikroplar da özellikle küçük çocuklarda menenjit yapabilir.
  Menenjit - Menenjit Nedir? Menenjit Nasıl Geçer? Menenjit Hakkında Bilgi
  Menenjite mikroorganizmalar yol açmaktadır. En sık rastlanan mikrop meningokok ismi verilen mikroskoptaki görüntüsü kahve tanesini andıran bir çift mikroptur.

  Menenjitin bakteriyel ve viral olmak üzere iki tipi vardır. Viral menenjit genellikle daha sık görülür ve daha kolay atlatılır. Viral menenjitte antibiyotik kullanımının yararı yoktur. Ölümle sonuçlanabilir .Belirtileri ateş,kusma,başağrısı,boyun sertleşmesi,boyun ağrısı,göz kapaklarında ağırlık,titreme,üşüme,erken teşhis çok önemlidir.Teşhisi zor olabilir.Tedavisi için belden su alımı gerekmektedir.
 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Menenjit hakkında kısa bilgi

  Birtakım mikropların beynin üzerini kaplayan zara gelip, yerleşmesi ve orada iltihaplanma meydana getirmesi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Hastada aniden yükselen ateş ve şiddetli ağrılar görülür. Işığa bakamaz, boynunu bükemez, Hiç vakit kaybetmeden doktora başvurmak gerekir.

  Tedavi için gerekli malzeme : Akasya yaprağı, akasya çiçeği.
  Hazırlanışı : 10 bardak suya 1 avuç akasya yaprağı veya 3 çorba kaşığı akasya çiçeği konur. Kaynatıldıktan sonra süzülür. Soğuduktan sonra, bu suyla hastanın başı yıkanır.
+ Yorum Gönder


menenjit nasıl geçer