+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Ölümcül salgının kaynağı belli oldu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  Ölümcül salgının kaynağı belli oldu
  Ölümcül salgının kaynağı hakkında bilgi


  Ölümcül salgının kaynağı belli oldu1.jpg.


  Salgın hastalıklar
  , konusunda uzman kuruluş olan Robert Koch Enstitüsü’nün başkanı Reinhard Burger, Berlin’de düzenlenen basın toplantısında, salgının kaynağının tanımlanabilmesi için yeni bir yöntem geliştirdiklerini, buna göre salgının kaynağının büyük bir olasılıkla sebze filizleri olduğunu ifade etti.

  Yeni yöntem ile bazı hastalara ve aşçılara çeşitli sorular sorduklarını ifade eden Burger, filizleri yiyen kişilerde, diğer sebzeleri yiyen hastalara göre 9 kat daha fazla EHEC bakterisi tespit edildiğini kaydetti.

  Burger, Aşağı Saksonya eyaletinde kapatılan,
  çiftlikten alınan filizlere ait numunelerin incelendiğini, bu örneklerde EHEC bakterisine rastlanamadığını, salgının kaynağının kaybolmuş olabileceğini düşündüklerini belirtti.

  Reinhard Burger ayrıca, Almanya’da EHEC’den hastalananların sayısının azaldığını, yine de salgının henüz sona ermediğini, yeni vakaların ortaya çıkabileceğini ifade etti.

  Federal Risk Değerlendirme Enstitüsü Başkanı Andreas Hensel de domates, salatalık ve marul tüketilmemesi uyarısının kaldırıldığını belirtti.

  Filizleri tüketmeme uyarısının sürdüğünü, çiğ filizlerin,
  yenmemesi ve vatandaşların temizlik kurallarına uyması gerektiğini kaydeden Hensel, restoranlarda bulunan sebze filizlerinin de imha edilmesini istedi
 2. Zahra
  Üye

  Şiddetli Karın ağrısı ve Böbrek yetmezliği hastalıklarına yol açan Ehec Virüsüne yakalanan birinde bir kaç gün içinde kanlı ishal görülmeye başlar. Ehec virüsü büyükbaş hayvanların bağırsaklarında genellikle bulunur ve aldığımız eti iyice pişirmeden yediğimiz zaman bize de geçer. Bu hastalığın tedavisi ilk başta destek tedavi ile başlar.
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Avrupa'da her domen farklı hastalıklar oluyor bir çoğu ölümcül olmakta bunu sebebini bilen kimse yok ama şu da bir gerçek herse farklı bir girip oluyor
+ Yorum Gönder