+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Cilt Kanserinin Ilerlememesi Için Ne Tür önlemler Alınabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cilt Kanserinin Ilerlememesi Için Ne Tür önlemler Alınabilir
  Cilt kanserinin ilerlememesi için ne tür önlemler alınabilir kısaca 2. Harbikız
  Devamlı Üye

  Cilt kanseri ilerlemesini önlemek

  Genetik yapımızı değiştiremeyiz bazı insanlar genetik olarak cilt kanserine yakalanma riskine sahiptirler, genetik yapı değiştirilemez ama diğer faktörler konusunda elimizden geleni yapabiliriz.
  Bu çevresel faktörler güneşten belirli saatlerde uzak durmak, güneşte bulunduğumuz sürece ise güneş koruyucu kremler kullanmak gerekir. ( 15 faktörün üzerindeki koruyucular) Tatile gidildiğinde denize girmek için sabah 10 dan önce ve öğleden sonra 4 ten sonra denize girilmesi, denizden her çıkışta kremin tekrar sürülmesi gerekir, özellikle Akdeniz bölgesi güneş ışınlarını dik aldığından güneş yanıkları daha çok bu saat aralıklarında görülür.
  Ayrıca insanlar şemsiyenin altında hiç çıkmadan yandıklarını söylerler, aslında denize girdikleri zaman denizden yansıyan güneş, kumsaldaki kumlardan yansıyan güneş te cildimize direkt etki eder, bu nedenle bronzlaşırken daha çok güneş ışınlarının dik gelmediği saatler tercih edilmelidir.
+ Yorum Gönder