+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu
Sağlık Merkezi ve Bulaşıcı Hastalıklar Forumunda Karaciğer Kanseri Olan Ne Kadar Yaşar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Karaciğer Kanseri Olan Ne Kadar Yaşar
  karaciğer kanseri olan ne kadar yaşar kısaca açıklarmısınız, yaşam allahın emri ama birde tedavi tarafı var 2. FERAY
  Devamlı Üye

  Karaciğer Kanseri Olan Yaşama Şansı

  karaciger kanseri.jpg


  Karaciğer Kanseri için etkin bir tedavi yoktur. Karaciğer kanseri tanımayı takiben yaklaşık yaşam süresi 6 aydır
  . Tümör karaciğer in bir lobunu tutmuşsa o lob ameliyatla çıkartılır. Karaciğer Kanseri hastalarının %10u ortalama 5 yıl yaşama şansı bulur. Lezyon bir odağa lokalize ve 3 cmden küçükse tümör den kurtulduktan sonra hastaların yarısında Karaciğer kanseri tekrer gözünmez.Karaciğer Kanserin de Ana damarlarda tutulum yoksa karaciğer nakli ve kemoterapi uygulanabilir. Karaciğer kanserinde (HSK) radyoterapi ve kemoterapi tedavisi ile çoğunlukla başarılı sonuçlar alınamaz. Bazı karaciğer kanseri hastalarında radyoaktif işaretli transferin tedavisi yararlı olmaktadir.

  Metastaz :Karaciğer Kanserinde % 50 olguda metastaz (tümörün farklı dokuda büyümesi ile) olur. En çok hiler lenf ganglionlarına ve akciğere metastaz yapar.

  Tanı : Ultrason, BT, ALP artışı ve biopsi (patolojik tanı).

  Tedavi ve prognoz: Hastaların çoğu tanı konulduktan sonra en fazla 1 yıl yaşar. Tümör çıkartılırsa bu süre biraz daha uzayabilir.

  Çocuklarda en sık görülen karaciğer primer tümörüdür.Genellikle 3 yaşından önce oluşur.

  Erkeklerde kızlardan 2 misli daha fazladır. Doğuştan anomaliler ve hemidistrofi ile ilişkilidir
  .
  En sık belirtiler (hepatomegali nedeniyle) karında kitle, büyüme geriliği ve kusmadır. Serum AFP değeri olguların %85inde yükselir ve oldukça yüksek değerlere ulaşır.

 3. Ziyaretçi
  Mrb Annem 60 yaşında ve daha yaklaşık 1'Ay önce karaciğer Kanseri olduğunu öğrendik yıkıldık yardımcı olursanız sevinirim. Karaciğer nakli olabilirmi kaldirabilirmi.Tesekkur.
 4. Fatma
  Administrator
  Mrb Annem 60 yaşında ve daha yaklaşık 1'Ay önce karaciğer Kanseri olduğunu öğrendik yıkıldık yardımcı olursanız sevinirim. Karaciğer nakli olabilirmi kaldirabilirmi.Tesekkur.

  Geçmiş olsun, Karaciğer kanseri tanı yaşı ortalama 62’dir. Erken evre karaciğer kanseri hastalarında, karaciğer nakli yapılır.

 5. Ziyaretçi
  Slm ablam karaciger kanseri sarılık gecirdi şuan kolları bacakları şiş boynu incecik kaldı buna ne yapılması gerekir kõtūmū sarılık gecirmesi

 6. Fatma
  Administrator
  Slm ablam karaciger kanseri sarılık gecirdi şuan kolları bacakları şiş boynu incecik kaldı buna ne yapılması gerekir kõtūmū sarılık gecirmesi
  Doktorunuzla görüşün, doktor sizi en doğru şekilde yönlendirir.

 7. Ziyaretçi
  Annem önce hepatit c ,daha sonra sroz oldu.birbuçuk yıl öncede kara ciğerde 2 ve 4 cm lik tümörlr oluştu yaşı 80 .yaşam ü

 8. Ziyaretçi
  annem de 2002 yılında hepatit c çıktı. bir süre sonra siroz oldu. 1,5 yıl önce karaciğerinde 29 mm. ve 4 cm lik tümorler olduğu belirtildi.doktorlar hiçbir cerrahi müdahale yapılamayacağını söylüyorlar. yaşı 80.diyabet hastalığıda var. insülün kullanıyor. ne kadar yaşar.

 9. Fatma
  Administrator
  annem 80 yaşında. 12 yıl önce hepatit c çıktı.4 yıl sonra sirazo oldu. 1,5 yıl önce karaciğerde biri 29 mm.,diğeri 4 cm.tümorler görüldü. şu an sağlık durumu çok kötü değil. tek şikayeti çabuk yorulma,halsizlik.hiç bir cerrahi müdahale yapılamayacağını söylüyor doktorlar.sadece aldacton ve dideral kullanıyor. diyabeti de var. insülün kullanıyor.yaşam süresi ne kadardır.
  Geçmiş olsun, Dünyadaki en iyi doktor bile bu yazdıklarınızdan yolla çıkarak bir insanın ne kadar ömrü kaldığını söyleyemez.

 10. Ziyaretçi
  2 yıldır babamda karaciğer tümorleri var. siroz hastası aynı zamanda. yaşı 79 olduğu için ve sirozdan dolayı cerrahi işlem yapılamıyor. tümorler 30mm ve 4 cm. elimiz kolumuz bağlı. bu durumda olan var mı?neler yapılabilir.kan değerleri aşırı yüksek değil. mesela afp si 13,9.tümorlerden biri 1 yılda 2 katına çıkmış.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 ... SonuncuSonuncu


karaciğer kanseri yaşam süresi,  karaciğer kanseri ne kadar yaşar,  karaciğer kanserinin ömrü,  karaciğer metastazı ne kadar yaşar,  karaciger kanseri ne kadar yasar,  karaciğer kanserinde yaşam süresi