+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Ayılar Kış Uykusuna Neden Yatar? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Ayılar Kış Uykusuna Neden Yatar?
  Ayılar Kış Uykusuna Neden Yatar ?

  Kış boyunca çoğu bitki büyümeyi durdurur ve böcekler gibi soğuk canlılar hareketsiz hale geçerler.
  Ayılar, besinin az ve dış ortam şartlarına uygun olmadığı zamanlarda kış uykusuna benzer şekilde sakin ve hareketsiz bir devre geçirirler. Bu şekildeki durgunluk hali, sıcak kanlı hayvan türlerinden birçoklarında görülebilir. Ayrıca bazı sıcak kanlı hayvanlarda yazın çok kurak zamanlarda yaz durgunluğu denilen bir sakin devrede görülebilir. Diğer taraftan gerçek ve uzun kış uykusu, soğukkanlı sürüngenlerde görülmektedir.
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Yemek yok ne yapsınlar kış ortasında en iyisi aç kalacaklarına uyusunlar daha iyi
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Ayılar, soğuk ve zorlu kış aylarında derin bir uykuya yatarlar. Bunun sebebi ise kış aylarında çoğu bitkinin kuruması ve artık besin vermemesi nedeniyle ayıların aç kalmasıdır. Ayılar yaz aylarında mağaralarına kendilerine yetecek kadar besin stoklarlar ve kış uykusuna yatarlar. Belli aralıklarla uyanır sakladıkları o besinleri yer ve yarım kalan uykularına devam ederler.
+ Yorum Gönder


ayılar neden kış uykusuna yatar,  ayılar kış uykusuna yatar mı,  ayılar kış uykusuna neden yatar,  ayılar neden kış uykusuna yatarlar,  ayılar kış uykusuna ne zaman yatar,  ayilar neden kis uykusuna yatar