+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Kırılan kemik nasıl iyileşir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kırılan kemik nasıl iyileşir
  Kırılan Kemik İle İlgili Bilgi

  Sizinde veya bir yakınınızın kemiğinin kırıldığını görmüşsünüzdür. Çok acı veren bir olaydır. Kemikler çok sert ve güçlü bir yapıya sahiptirler. Ancak bu özelliklerine rağmen çok güçlü bir darbeye maruz kaldıklarında kırılırlar. Doktorlar kırılan kemiğin doğru şekilde birleşmesi için kırık kemiğin yönünü düzeltip, kırılan bölgeyi alçı içine alırlar. Zaten kemiklere kendi kendini tamir mekanizması verilmiştir. Öncelikle kırılan kemiğin etrafındaki kan pıhtılaşır ve “hematom” adı verilen dev bir pıhtı oluşur. Bu dev pıhtı, derinizdeki yaranın üstünde oluşan kabuk gibi tabakadır. Kemik yapıcı hücreler salgıladıkları minerallerle bu pıhtıyı sert bir kemiğe dönüştürürler. Böylece kırılan kemik eskisi gibi sapasağlam olur.
 2. Fatma
  Administrator

  Kırılan kemikler doktor müdahalesi gereken bir durum kesinlikle evde veya eğitimi olmayan her hangi biri müdahale etmemeli çünkü Allah korusun yanlış bir şey sakatlığa kadar gider.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Kemik Kırıkları Nasıl Tedavi Edilir?

  Çarpma, vurma vb. olaylar sonucunda kemikte kırılmalar meydana gelebilir. Kemiğin kırılması, diğer doku zedelenmesi gibi durumlardan çok daha fazla acı verici bir durumdur ve dayanılamayacak şiddettedir.

  Kırılmış olan kemiğin yerine ve türüne göre farklı tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bunun da mutlaka uzman bir doktor tarafından uygulanması gerekmektedir.

+ Yorum Gönder


kırılan kemik eskisi gibi olurmu,  kırık eskisi gibi olurmu,  kırılan kol eskisi gibi olurmu,  kırık kemik eskisi gibi olurmu,  kirilsn kemik eskisi gibi olur mu