+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Kaloriferin üzerindeki perdeler niçin çabuk kirlenir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Kaloriferin üzerindeki perdeler niçin çabuk kirlenir
  Kaloriferin Üzerindeki Perdelerin Çabuk kirlenmesi


  Kaloriferin Üzerindeki Perdelerin Çabuk kirlenmesi.jpeg

  Aslında bunun cevabını sizde biliyorsunuz. Havayı oluşturan gazlar ısınınca genleşir ve yoğunlukları azalır. Bu nedenle de ısınan hava kütlesi, yerini daha soğuk ve daha yoğun hava kütlesine bırakarak yükselir. Böylelikle odanın taban kısmından kalorifere, oradan da tavana doğru bir hava akımı oluşur. Yani odanın içerisinde bir hava dolaşımı olur. Bu sırada kalorifer üzerinde asılı duran perdeler, kendi içerisinden geçen havayı filtre ederek süzer. Kirli hava kütlesinin içindeki gözle görülemeyecek kadar küçük yabancı maddeler de perde üzerinde kalır ve perdenin kirlenmesine sebep olur.
 2. Fatma
  Administrator

  Kışın perdeleri kısaltma mandalıyla peteklerde uzaklaştırmada fayda var çünkü perdeler kaloriferin üstüne veya önüne düştüğü zaman içeriye ısı girmesini önler.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Kaloriferden gelen hava akımının perdenin içerisinden geçerken, perde burada bir süzgeç gibi hava akımının içerisinde bulunan kirli hava kütleleri süzülürler. Kaloriferin üzerindeki perdelerin çabuk siyahlaşması bu yüzdendir.
+ Yorum Gönder


petekler perdeye zarar verir mi,  kalorifer perde koruyucu,  kalorifer petekleri perdeye zarar verir mi,  kalorifer neden perdeleri,  kaloriferin üzerindeki perdeler niçin çabuk kirlenir,  petekler p