+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Böcek Yiyen Bitki Varmıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Böcek Yiyen Bitki Varmıdır
  Böcek Yiyen Bitki Var mıdır? Hakkında Bilgi

  Evet böcek yiyen bitkiler vardır. Örneğin; Güneş gülü, venüs çiçeği böcek yiyen bitkilerdendir. Bunlar mineral yönünden fakir topraklarda yaşar. Bulundukları bölgenin toprakları beslenmeleri için yeterince minerale sahip değildir. Bu sebeple bu tür bitkiler, böcekleri tuzağına düşürebilecek özellikte yaratılmışlardır. Güneş gülü bitkisinin yaprakları yapışkan ve dikenli yapıdadır. Venüs bitkisinin ise sinekleri yakalayabilme özelliği vardır. Her iki bitkinin de yaratılış özelliklerinden kaynaklanan tuzaklar sayesinde, böcekler bu bitkilere yapışıp kalır. Bu bitkiler, üzerlerine yapışan böcekleri bünyelerine yerleştirilmiş olan asitli kimyevi maddeleri kullanarak eritip kendileri için besine dönüştürürler. Her canlının ihtiyacını bilen Yüce Yaratıcı böceklerin hayatlarını sürdürmeleri için kendilerine bu özelliği vermiştir.
 2. Esma
  Devamlı Üye

  Gördüğünüz gibi Etrafımızda birçok bitki bulunmaktadır. Bitkiler kendi besinlerini kendileri üretir. Bu yüzden besinlerini üretemeyen canlılar böcek yiyerek besin ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Örnek olarak size Venüs Çiçeğini gösterebilirim.
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Böcek yiyen bitki vardır. Böcek yiyen bitkiler genellikle kurak arazilerde yetişen bitkilerdir. İhtiyaçları olan mineralleri topraktan alamayacakları için böcek yiyebilecek kabiliyete sahip olarak yaratılmışlardır.
+ Yorum Gönder