+ Yorum Gönder
Güncel Konular ve Bunları Biliyormuydunuz Forumunda Atom, ne kadar küçük Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Atom, ne kadar küçük
  Atomun Küçüklüğü Ne Kadardır? Hakkında Bilgi

  Atomun Küçüklüğü Ne Kadardır.jpg
  Aslında etrafımızda gördüğümüz tüm şeyler atomda oluşur. Hava, su, dağlar, taşlar, hayvanlar, bitkiler, elimizde tuttuğumuz kalem, elimiz, kısacası gördüğünüz, dokunduğunuz, hissettiğiniz her şey atomlardan meydana gelmiştir. Atomlar öyle küçük parçacıklardır ki bu küçüklüğü insanın gözünde canlandırması pek kolay değildir. Mesela elimizde bir madeni para olduğunu düşünelim. Şüphesiz paraya baktığımızda paranın içindeki atomları görebilmemiz mümkün değildir. Atomları görebilmek için elimizdeki parayı dünyanın boyutlarına getirmemiz gerekir. Madeni para dünya kadar olursa, işte o zaman paranın içindeki her bir atom, küçük bir üzüm tanesi kadar olur ve biz de onları görebiliriz.
 2. Fatma
  Administrator

  atomların çoğu çok küçüktür ve bunlar gözle görülemez bazıları ise çok büyüktür dünyaya çarparlarsa dünya yok olur ama öyle bir dengeye sahipler ki dünyaya yaklaşamazlar
 3. Muhammed
  Özel Üye
  Atom, gözle görülemeyecek kadar küçük mikroskobik yapıda bir maddedir. Yukarıda örnek olarak madeni bir paranın üzerindeki atomları görebilmemiz için parayı dünyanın büyüklüğüne getirebilmemiz gerekeceği belirtilmiştir.
+ Yorum Gönder